Geloren - kloubní výživa pro psy

Zorganizujte si šatník! Zn. snadno a rychle

11.6.2015
Foto: pinterest.com

Léto už pomalu klepe na dveře a s ním přichází i výrazná obměna šatníku. Jak se ale vypořádat s větším množství oblečení, které má snad každá žena? Dnes pro vás máme několik tipů pro organizaci šatníku.

Každé ráno zápasíte se svým vlastním šatníkem? Už v něm pořádně nemůžete nic najít a překáží vám svetry z Vánoc. Zkuste za ním udělat tlustou čáru a zorganizovat ho jinak, lépe! Vyhraďte si na obměnu šatníku jednu či dvě hodiny, pusťte oblíbenou hudbu nebo film a pusťte se do toho!

Vše na hromadu!

Při vyklízení šatníku se nejprve nejvíce hodí vše naházet na jednu hromadu. Vyndejte vše, co ve skříních máte, včetně všech doplňků. Základem dobře zorganizovaného šatníku jsou i umyté police, takže je nezapomeňte co nejlépe uklidit.

Zorganizovat oblečení ve skříni je už pak jednoduché. K sobě dejte stejné kusy – trička, kalhoty, kabelky atd. Oblečení, hlavně to pověšené, můžete srovnat podle barev. Nebo dejte na jednu stranu skříně oblečení do práce a na druhou na doma a volný čas. Vše už je jen na vás.

Základní pravidlo skříně zní: dávejte do ní jen ty věci, o kterých víte, že je v blízké budoucnosti budete nosit. A jelikož léto už klepe na dveře, ukliďte zimní bundy a kozačky jinam, aby se vám ráno nepletly k letním tílkům a šortkám.

uklizena-satni-skrin

Foto: pinterest.com

CO nechat a CO vyhodit?

Při úklidu skříně vždy přijdou na přetřes jednotlivé kousky oblečení. Co mám vyhodit a co naopak nechat? Z vlastní zkušenosti víme, že je těžké vyhodit či darovat oblečení, které jsme si sami koupili a nebo k němu máme jiný citový vztah. Vězte ale, že uvolněním místa ve skříni se vám ihned zlepší nálada. Navíc už tyto kousky oblečení nebudete vídat pravidelně a budete mít lepší pocit, že slouží třeba někomu jinému.

A jak na to? Nejlépe přemýšlejte o tom, kolikrát jste na sobě oblečení měli. Další možností je poskládat k sobě stejné věci – bílá trička, kabelky, džíny a podívat se, kolik kusů máte. Pokud vlastníte pět bílých triček a sedmery džíny, určitě se vám po některých z nich definitivně stýskat nebude. Zbytek darujte kamarádům, rodině, darujte charitě nebo prodejte v bazaru.

jak-uklidit-spodni-pradlo

Foto: pinterest.com

Přizvěte kamarádku!

Jak se dá ještě vyselektovat oblečení, které máte ve skříni? Přizvěte kamarádku, ať poradí, co vám sluší. Každý kus také vezměte do ruky, prohlédněte ho, a pokud bude materiál zcela vytahaný, ztratí tvar nebo proděravělý, vůbec nad ním nepřemýšlejte a vyhoďte ho. A pokud máte v šatníku věci, o kterých víte, že je jen těžko zkombinujete s dalšími svými věcmi, nešetřete ani je.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Pohrajte si s kombinacemi

Až oblečení vyřadíte, podívejte se po tom, co vám ve skříni zbylo. Zkuste vytvořit kombinace, které můžete pohodlně nosit mezi lidi. A pokud vám chybí několik „basic“ kousků, udělejte si hezké odpoledne a dokupte je. Za odměnu!

Organizujte

Organizace je polovinou úspěchu, alespoň co se skříní s oblečením a doplňky týče. Nebojte si pořídit úložné kontejnery a krabice. Buďte i trochu kreativní a podívejte se po různých DIY projektech. Svépomocí můžete skvěle uskladnit šály nebo šátky, podprsenky, ponožky i kalhotky. Další fígly na uložení najdete i u kabelek či bot.

Veronika Březinová

Zdroj: http://www.designlive.cz/

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook