Geloren - kloubní výživa pro psy

Život v harmonii! Jak si zařídit byt podle zásad Feng Shui?

11.9.2016
Foto: pinterest.com

Každá z nás se někdy dostala do životního období, kdy nutně potřebovala změnu. Ať už jde o snahu navýšit domácí rozpočet nebo zlepšit osobní vztahy, je nutné si uvědomit, že za těmito jevy stojí proudění energie. Jakým způsobem zařídit, aby energie pracovala pro vás? Dnes si představíme užitečné rady, jak využít zákonů Feng Shui!

Feng Shui má kořeny ve staré Číně. Toto učení se už od samého počátku své existence zabývalo fungováním rovnováhy v životě člověka. V dnešní době existuje mnoho studií a poradců, kteří se zabývají bytovým designem právě v duchu tohoto vznešeného umění.

Věděla jste, že špatně umístěná květina či chybějící prvek může zapříčinit špatné proudění energie Čchi?

Čchi se podle tradice Feng Shui nachází ve všech předmětech, jelikož se jedná o životní energii a látku, ze které se skládá vesmír. A právě na něm záleží, přejete-li si přivolat pozitivní změny ve svém životě.

Jak doma jednoduše kultivovat prostor tak, aby energie čchi proudila správně?

 

Kuchyň jako základ!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Vaše kuchyň má ve vašem životě nepostradatelnou roli, jelikož je v ní ukryt váš blahobyt. Ne nadarmo se říká, že kuchyň je duší a chloubou celého domu!

Nemusíme vám říkat, že čistá kuchyň napomůže proudění životní energie lépe, než kuchyň zanedbaná a špinavá. Najděte si tedy několik minut denně, které věnujete jejímu úklidu a zvelebování.

Také se zamyslete, zda v lednici neschováváte nesmyslný přebytek jídla. Potraviny ve vaší lednici by měly být vždy co možná nejčerstvější!

V případě, že váš sporák a dřez stojí naproti sobě, nebo v případě, kdy spolu těsně sousedí, vložte mezi ně živou květinu. Předejdete tak sporům v rodině.

Ložnice pro lepší prožitky!

Ložnice je místem odpočinku, ale také místem, kde se pravidelně milujete. Proto byste této místnosti měla věnovat zvýšenou pozornost!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Ve vaší ložnici by neměla být televize ani počítač. Tyto moderní vymoženosti nás dokonale zabaví, ale z hlediska odpočinku a proudění životní energie nejsou pro ložnici vhodné.

Také nezapomínejte ložnici pravidelně větrat, neboť zatuchlý vzduch může tok životní energie výrazně oslabit. Nebojte se na stoleček postavit vonnou esenci, která celou místnost příjemně provoní.

Ze své ložnice odstraňte všechny květiny. V opačném případě se ujistěte, že rostliny nedisponují ostrými listy a nestojí v bezprostřední blízkosti vašeho lože. Obrazy do ložnice vybírejte obezřetně, jelikož to, co si v této místnosti pověsíte na zeď, se vám jednoho dne splní.

Obývací pokoj jako místnost nových příležitostí!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Obývací pokoj je místem, kam si vodíte návštěvy. Tato místnost by měla být pohodlně a komfortně vybavená, protože se jedná o vaši vizitku v očích druhých.

Všechna křesla i pohovky by měly být rozmístěny tak, aby všichni hosté viděli na dveře. Je velmi nekomfortní muset se neustále otáčet, když někdo vchází, a tento jedinec by se mohl cítit ve své pozici poněkud nejistě. Dále se ujistěte, že se ve vašem obývacím pokoji nenachází žádná temná zákoutí, skrze která blokujete proudění energie čchi. Do těchto rohů postavte zrcadlo, květinu nebo jiný dekorativní prvek.

Také je důležité pokoj zbavit nepotřebných předmětů, které zbytečně pohlcují prach, místo i energii.

Koupelna jako místo očisty!

S koupelnou je to poněkud složité. Zbavujeme se zde špíny a dalších, ne zcela čistých záležitostí. Z tohoto důvodu by se tedy koupelna ve vašem bytě vůbec neměla nacházet. Ale co s tím? K životu tyto věci nutně potřebujeme!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

V koupelně je přítomen element vody, který odvádí energii čchi z vašeho bytu pryč. Proto je nutné se zabývat tím, aby této energie z vašeho domova odcházelo co nejméně. Proto by mělo být pravidlem vždy zavírat poklop toalety.

Koupelna by měla být vždy dokonale čistá, jelikož je vhodným místem pro útok armády mikrobů, díky kterým přichází mnoho nepříjemných nemocí. Do koupelny umístěte zelené, růžové a červené prvky, které zabrání odchodu příliš velkého množství životní energie.

Zásady Feng Shui jsou poměrně jednoduché a s jejich dodržováním do svého života přivedete mnoho dobrého.

Napsala Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook