Geloren - kloubní výživa pro psy

Zimní radovánky. Nenechte se dohnat nudou!

10.1.2017
Foto: 123rf.com

Už je to nějaký ten pátek, co jsme se rozloučili s podzimem, a máme tu mrazivou zimu. Venku je krásně bílo a vy sedíte doma v teple a říkáte si, že by bylo fajn něco podniknout… Pokud vás nenapadá co, můžete se inspirovat v tomto článku.

Procházka

Není nic krásnějšího, než když zima zahalí přírodu do bílého hábitu. Když jinovatka zůstává po celý den na trávě a stéblech kolem polí. Vidět stopy zvířat a zahalenou krajinu v bílé peřině je krása nejen pro oko, ale i pro duši. Pokud máte doma suchý rohlík, mrkev nebo třeba jablko, můžete je vzít s sebou a po cestě nakrmit zvířátka v lese. Tak na nic nečekejte, vezměte si teplé oblečení a šup na procházku mimo město!

Běžky

Pro akčnější z vás se nabízí běžkování. Má hned několik výhod. Jednou z největších je cena. Nestojí to totiž vůbec nic. Stačí mít běžky. Nasadíte na nohy a už bruslíte po stezkách v přírodě a necháváte plynout své myšlenky. Najděte si na mapách trasu a vyrazte buď sami, nebo s přáteli či rodinou na hromadný výlet. Pokud nemáte běžky, zkuste si je půjčit od známých. Sami uvidíte, jaká to bude zábava!

Bruslení

Tato pohybová aktivita je nejjednodušším způsobem, jak se zabavit a zahřát dohromady. Užijete si při ní mnoho legrace a navíc je dostupná všude. Ve městech bývají v provozu kluziště, kde probíhá veřejné bruslení, a v okolních obcích je mnoho rybníčků a kaluží, kde se se této aktivitě můžete věnovat. Jen pozor, na rybnících se ujistěte, že je led dostatečně pevný, abyste neskončili promáchaní a pak nemocní.

Sáňkování

Máte-li děti, můžete je vzít s sebou na pořádnou zimní sáňkovačku. Parádně se vyřádí a užijí si spousty zábavy. Pokud děti nemáte, nezoufejte. Vezměte bandu kamarádů a vydejte se za dobrodružstvím. Pokud nemáte sáňky, pekáč, lopatu či jiné sáňkovací příslušenství, vezměte si igelitovou tašku – a závod může začít. Budete překvapeni, jak to na ní sviští!

Zpestření procházky

Když už vyrazíte ven a všude je horda sněhu, proč by se měla válet jen tak na zemi? Naberte sníh a pořádně uplácejte. Takto připravená kulička je zrozena k letu za určitým cílem. Za cíl je nejvhodnější volit někoho, s kým jste venku. S největší pravděpodobností totiž odstartuje koulovací bitva. Pokud uslyšíte jen výhružku, ať toho necháte, další kulička by měla bitku jistit.

Aktivity uvnitř

Pokud zrovna nemilujete zimní počasí nebo není zrovna pohádkově bílo a počasí vám spíše připomíná podzim, je načase vymyslet aktivity, které lze provozovat uvnitř v budově. Takovou aktivitou může být například plavání v bazénu nebo aquaparku, návštěva laser game, IQ parků nebo třeba návštěva bowlingové dráhy.

Máte rádi zimu? Provozujete rádi zimní sporty, nebo se raději hřejete doma za pecí?

Jana Holoubková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook