Geloren - kloubní výživa pro psy

Zimní péče o pleť

7.12.2017
Foto: 123rf.com

Střídání teplot, málo sluníčka, chladný vítr… S tím vším se naše pleť musí v zimě vypořádat. Proto je zcela jasné, že naše zimní péče o pleť musí být jiná, než jaká je v létě. Rády byste se dozvěděly, co vše vaše pleť v zimě potřebuje k tomu, aby byla dobře hydratovaná, neloupala se a vypadala skvěle? Tady je pět tipů jak na to!

Hydratovat!

Myslíte si, že vaše pleť hydratační krém v zimě nesnese, jelikož voda v pleti, která se na krém naváže, zmrzne? Je to jen pověra. Aby zamrzlo něco, co je v pleti, je nutné, aby byly v zimě zcela jiné teploty, než které jsou v Česku běžné. Pleti naopak velmi uškodíte, pokud jí v zimě vlhkost nedodáte. A to platí jak pro pleť citlivou, suchou, tak i pro smíšenou a především mastnou. Dehydratovaná pokožka rychleji stárne, tvoří se na ní více vrásek a špatně se regeneruje. Proto i v zimě používejte denní krém, který má hutné složení a je výživný!

SPF ochrana

To, že v zimě méně svítí sluníčko, neznamená, že byste neměly pleť chránit SPF vrstvou. Některé zimní dny jsou natolik agresivní slunečním svitem (především na horách), že byste si mohla pleť nepříjemně spálit. Pamatujte, že ať slunce svítí, nebo ne, měla byste vždy používat SPF ochranu alespoň 20, aby nedošlo k předčasnému stárnutí pleti nebo tvoření pigmentových skvrn. Přípravky s SPF ochranou však vždy večer dobře smyjte a pleť vyčistěte!

Oční okolí

Očnímu okolí byste měly věnovat zvláštní péči po celý rok, v zimě je to ale ještě důležitější. Na oční okolí proto v zimě každý den nanášejte výživný oční krém, který tuto nejcitlivější oblast hydratuje a dodá jí potřebnou péči. Pokud budete tento krok přeskakovat, oční okolí bude příliš vysušené a budou se vám v této oblasti mnohem více tvořit hluboké vrásky.

Pozor na rty

Zimní počasí dává našim rtům pořádně zabrat, jelikož je na nich pouze velmi tenká kůže, která v zimě ráda praská nebo se na ní tvoří šupinky. Mějte u sebe proto vždy kvalitní balzám na rty s obsahem pěstících přírodních olejů, jako je avokádový nebo mandlový olej. Tyto balzámy by neměly obsahovat minerální oleje, barvu, vůni nebo příchuť, které rty velmi vysušují!

Čistění pleti

Myslíte si, že když se vám pleť v zimě tolik nepotí, není nutné ji tolik čistit? Velká chyba! Jakákoliv séra a krémy vám budou k ničemu, pokud bude vaše pleť zanesená a neočištěná. Do vaší zimní péče proto určitě zařaďte odličovače bez alkoholu, čistící krém, výživnou masku na obličej a nemusíte se bát i jemného peelingu, který do vaší rutiny můžete přidat jednou až dvakrát týdně.

Máte nějaký svůj trik na zimní péči o pleť? Podělte se s námi o něj!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook