Geloren - kloubní výživa pro psy

Zima v plném proudu – chraňte se vhodným spodním prádlem

7.2.2017
Foto: andrie.cz

Teploty nemilosrdně klesly pod bod mrazu a je potřeba chránit své zdraví. Na imunitu denodenně útočí viry, bakterie, náhlé změny počasí i samotný mráz. Nezanedbávejte proto prevenci, která se skládá především z doplňování vitamínů, dodržování životosprávy a svou roli také hraje nošení teplého oblečení. Kabáty a zimní boty jsou samozřejmostí, ovšem velký podíl má i vhodné spodní prádlo.

Teplo a komfort především

V mínusových teplotách zapomeňte na krajkové dámské prádlo, tanga nebo jiné lehké materiály. Nejenže vás dostatečně neochrání před chladem, ale také nejsou pohodlné na nošení. Nejlepší volbou je investovat do bavlny, která nejen zahřeje, ale je také velmi příjemná na nošení. Je pak jedno, zda zvolíte brazilské kalhotky, klasický střih nebo více vykrojené prádlo či dámské boxerky. Na trhu se objevují nejrůznější tvary a provedení dámského spodního prádla a je jen na vás, které si vyberete. I když určitě dáte na vzhled, nejdůležitější je, abyste se v něm cítily „samy sebou“.

Výhody bavlny

Dámské bavlněné spodní prádlo má své nesporné výhody. Jednou z nich je, že bavlněné vlákno je pevné a dobře drží tvar. Je celosvětově rozšířené a získalo si obrovskou popularitu. Prádlo z něj vyráběné je navzdory své pevnosti měkké a velmi příjemně se nosí. Další výhodou je, že výborně saje vlhkost, tudíž pokud se pod vrstvami oblečení zpotíte, můžete zapomenout na nepříjemné pupínky. Obrovským plusem je, že ji velmi dobře snáší alergici. Pokud vás při nošení spodního prádla z jiných materiálů svědí kůže, s bavlnou se vám to nestane. Pokud vám vadí švy, vyzkoušejte bezešvé kalhotky ze stoprocentní bavlny, a uvidíte, že již žádné jiné nebudete chtít.

Pokud často perete, je bavlněné prádlo jasnou volbou – je totiž vůči častému praní odolné, a pokud mu věnujete péči v podobě kvalitní aviváže či jiných prostředků, bude dlouho krásné a nebude žmolkovatět. Nevýhodou potom zůstává, že je mačkavé.

Ať tak či tak, vedle každého materiálu je také stěžejní vybrat si střih, který vyhovuje vašemu životnímu stylu a typu postavy, a také správnou velikost, která je základem dní strávených v pohodlí.

A co vy? Vybíráte si spodní prádlo spíše podle vzhledu nebo praktičnosti?

Daniela Blažejová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook