Geloren - kloubní výživa pro psy

Žijete ve funkčním vztahu?

3.12.2016
Foto: 123rf.com

Vztahy jsou občas velmi složité. Ty spokojené a správně fungující však mají mnoho podobných rysů. Zajímá vás, které to jsou? Pokládáte si také někdy otázku, zda vůbec žijete s partnerem, který vám vyhovuje a jste s ním spokojená? Pak si přečtěte našich 8 signálů, že opravdu žijete s tím pravým!

1. Partner ví o vaší minulosti i poklescích

Pokud jste se svěřila svému protějšku ohledně své minulosti, zná i vaše prohřešky, které jste v minulosti napáchala, a stále vás má rád a dokáže přes ně přejít, pak si můžete být jista, že je to ta pravá osoba, se kterou stojí za to žít.

3. Nemáte před partnerem žádná tajemství

Něco jste provedli nebo se potřebujete s něčím svěřit? Pokud je to váš partner, za kterým jdete situaci řešit, pak je to jasný důkaz, že v něm máte oporu a důvěru.

4. Usínáte čelem k sobě

Možná se vám to bude zdát jako hloupost, u spokojených vztahů je však běžné, že partneři usínají čelem k sobě. Pokud je jeden z vás otočený zády, může to značit nezájem nebo naštvání. Tulení se nebo spaní u sebe značí pohodu a příjemné pocity spojené s partnerem.

5. Umíte se správně hádat

Pokud u vás dojde k hádce a zvládnete ji ještě v daný den vyřešit, jste dobře fungující pár. Kompromisy nebo polevení z některých svých požadavků jsou občas ve vztahu nutností. Nejste-li schopni dojít ke zdárnému řešení, pak máte ještě velké mezery ve vzájemné komunikaci.

6.Vzájemná podpora

Některé koníčky a činnosti, které váš partner provádí, se vám vždy nemusí líbit. Pokud jej však i přesto dokážete v jeho touhách a snech podporovat, jste na té správné cestě ke spokojenému vztahu.

7. Projevování emocí

Už jste někdy před svým partnerem plakala, byla v depresi, křičela nebo byla rozzuřená doběla? Pak je to v pořádku. Dokážete před ním totiž vyjádřit veškeré emoce, které vás během života potkají, a nestydíte se za to, jaká jste.

8. Těšíte se ze vzájemné komunikace

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Už jste někdy svému partnerovi řekla: „To ti musím večer říct!“ a pak jste se celý večer bavili o nějaké zajímavé záležitosti? Rádi spolu sdílíte svoje zážitky a povídáte si o nich? Vyslechnete se vždy, když je to potřeba? Pak spolu s partnerem dobře komunikujete a dokážete se těšit už jen z toho, že si spolu můžete popovídat.

9. Dobře snášíte kamarády partnera

V některých vztazích bývá častým zdrojem krachu skutečnost, že si jeden z nich nerozuměl s přáteli toho druhého. Může vás to udivit, ale pro dobře fungující vztah je podle psychologů nutné, abyste dobře snášeli přátele svého protějšku. Nemusíte je přijmout za své ve všech případech, avšak budete-li si neustále stěžovat a ponižovat jeho kamarády, je možné, že spíše opustí vás než je.

10. V důležitých názorech se shodujete

Na světě je obrovské množství lidí, každý tedy nemusí mít stejný názor jako vy. Pokud však zvažujete, zda je váš partner ten pravý, uvědomte si, jestli máte stejné názory na základní životní situace. Těmi může být výchova dětí, místo, kde budete žít, nebo vaše životní cíle.

Který z bodů se vám pro dobře fungující vztah zdá jako úplně nejdůležitější?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook