Geloren - kloubní výživa pro psy

Zhubněte díky těmto večerním rituálům

21.11.2017
Krásná postava

Představte si, že každý večer máte možnost udělat něco, co vám pomůže ve vaší cestě za dokonalou postavou. Kdy začít? Nejlépe hned dnes. Inspirujte se těmito tipy, které nastartují metabolismus, pomohou překonat a ovládnout vaše chutě a navíc vám zajistí příjemný spánek.

1) Překonejte večerní chutě

Pokud se chcete vyhnout večernímu „honění mlsné“ a zbytečnému přejídání, snažte se jíst alespoň pětkrát denně a mezi jídly dodržujte zhruba dvou až tříhodinovou pauzu. Jezte také hodně zeleniny a stravu bohatou na vlákninu.

2) Dejte si vyváženou večeři

Nezapomínejte večeřet! Dopřejte si večeři v klidu a pohodě. Hlavně se nešiďte – večeře by měla být zdravá a pestrá. Nakrájejte si na talíř zeleninu, dopřejte si potraviny bohaté na bílkoviny, např. luštěniny, netučné sýry, šunku nebo libové maso a nezapomínejte ani na přílohy. Vyhněte se ale bílému pečivu, ořechům a sladkostem. Vyhněte se ale bílému pečivu, ořechům a sladkostem.

3) Těšte se na snídani

Večernímu přejídání zabráníte také tak, že si už večer připravíte nebo alespoň vymyslíte chutnou a bohatou snídani. Ráno pak budete snídat opravdu jako královna, a získáte tak energii na celý den.

4) Nestoupejte na váhu před spaním

Nikdy se nevažte, než jdete spát. Informace, kolik vážíte, vám večer k ničemu není. Zároveň tato váha není tak úplně odpovídající. Večer máte unavené tělo, můžete být i zavodněná. Zvažte se ráno nalačno a vaše váha bude skutečnosti odpovídat mnohem více.

5) Dopřejte si druhou večeři

Salát

Foto: 123rf.com

Pokud chodíte spát opravdu velmi pozdě, nebraňte se ani druhé večeři. Dopřejte si například sklenici kefírového mléka, nízkotučný jogurt, pár plátků šunky nebo nízkotučný sýr se zeleninou.

6) Využijte aromaterapii

Věděla jste, že vůně máty odbourává chuť na sladké a tučná jídla? Dejte si pár lístků máty k polštáři nebo si pořiďte esenciální olej. Díky tomu snížíte svůj apetit a ovládnete svoje chutě.

7) Neberte si práci a úkoly do postele

Nestresujte se v posteli. Ložnice by měla být místem klidu a odpočinku. Jen tak se vyhnete stresu a budete klidně spát. A klidní a vyrovnaní lidé snáze hubnou. Zároveň vám bude lépe fungovat metabolismus a ráno budete opravdu odpočatí.

8) Dopřejte si med

Britští vědci zjistili, že pokud si před spaním dáte jednu lžíci medu, skvěle nastartujete svůj metabolismus. Vaše tělo tedy začne spalovat tuky, zatímco vy budete v klidu spát. Navíc tak prý další den nebudete mít chuť na sladké. Za zkoušku to rozhodně stojí, ne?

9) Nezapomínejte na pitný režim

Ani večer nezapomínejte dodržovat pitný režim. Zapomeňte však na kávu, černý i zelený čaj, slazené nápoje i džusy. Dopřejte si čerstvou vodu, například s citronem nebo pomerančem. Vypít byste měla minimálně 8 sklenic vody denně, 75 % těchto tekutin se ale snažte stihnout vypít do šesté hodiny večerní.

10) Pokud máte chuť na sladké

Pokud celý den dodržujete zdravý jídelníček a večer vás přepadne šílená chuť na sladké, zkuste se alespoň vyhnout mléčné čokoládě, bílému cukru, sušenkám a sladkému pečivu. V případě nutnosti sáhněte po kousku hořké čokolády, sušeném ovoci, hrsti semínek nebo méně sladkém ovoci. Například si dejte jablko, blumy nebo grapefruit.

Mimo jiné si večer můžete i zacvičit:

 

Který z těchto rituálů už dodržujete? Máte i nějaké vlastní?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Hosting Italia

    15.7.2016 at 18:23

    Kdyz budete pit pouze neslazene caje, zhubnete diky tomu, ze nebudete pit nic jineho. Caj obsahuje malo kalorii a kdyz ho budete pit dostatek, nebudete pit dalsi napoje, ktere obsahuji spoustu kalorii. Jde v podstate o to same, jako pri hubnuti diky piti vody.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook