Geloren - kloubní výživa pro psy

Zeleninové diety na pročištění organismu

30.5.2017
Foto: 123rf.com

Nejste spokojené se svým tělem či stravováním? Hřešily jste poslední dobou až příliš a rády byste své tělo očistily od toxických látek? Pak zkuste pár dní držet zeleninové diety, které vašemu tělu uleví, pročistí je a dobře jej připraví na váš nový zdravý životní styl!

Je známo, že většina diet tělu spíše neprospívá, než prospívá. Proto i tyto zeleninové diety byste měly držet maximálně 3 dny. Během nich se efektivně zbavíte škodlivin a shodíte i nějaké to kilo navíc. Mějte na paměti, že pokud chcete shodit více kilogramů z důvodu nadváhy, je nutné se především dostatečně hýbat a upravit si jídelníček. Zeleninové diety jsou velmi vhodné pro ženy, které mají pocit těžkosti a přesycenosti a které chtějí dát tělu na pár dní oddych. Během maximálně 3 dnů si připravujte zeleninové pokrmy z vybraného druhu zeleniny a za 3 dny se znovu můžete těšit na skvělý pocit lehkosti.

Celerová dieta

Výhody: Pro hubnutí je celer skvělým pomocníkem. Má čisticí a regenerační účinky, omlazuje, podporuje hubnutí a obsahuje vitaminy A, B, C, fosfor, hořčík, vápník, zinek a vlákninu. Celer má velmi málo kalorií, proto se silně doporučuje jej kombinovat ještě s dalšími druhy zeleniny, aby byl váš denní příjem kalorií o něco vyšší a nedošlo k vyčerpání.

Nevýhody: Příliš nízkokalorický, doporučuje se kombinovat s dalšími druhy zeleniny.

Tipy na přípravu: polévka, salát, pečené hranolky

Špenátová dieta

Výhody: Špenát dobře pomáhá zbavit se přebytečných kil. Pomůže vám také s vysokým cholesterolem v krvi, prospěje vašim očím, je plný vitaminů, minerálů, kyseliny listové a chlorofylu.

Nevýhody: Dlouhodobá dieta se nedoporučuje z důvodu vyššího obsahu dusičnanů, vadí lidem se dnou. Některé osoby může špenát nadýmat.

Tipy na přípravu: dušený špenát, smoothie, salát, špenátový krém

Mrkvová dieta

Foto: 123rf.com

Výhody: Mrkev je bohatým zdrojem vitaminů, minerálů, betakarotenu, sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku a železa pro náš organismus. Díky obsahu pektinu navozuje mrkev pocit sytosti a ochání vaše střeva a žaludek.

Nevýhody: S mrkví by neměl mít problém žádný člověk, trpící jakoukoliv nesnášenlivostí. Žádné nevýhody tedy nejsou známé.

Tipy na přípravu: pečená mrkev, perkelt, odšťavněná šťáva, mrkvový krém, salát

Okurková dieta

Výhody: Největší výhodou okurkové diety je její rychlost. Můžete ji proto využít v případě, že se brzy potřebujete dostat do úzkých džínů, plavek, šatů nebo sukně. Maximálně s ní v krátkém čase zhubnete 2-3 kilogramy. Okurky pomáhají stimulovat trávicí trakt, mají detoxikační účinky a pomáhají odčerpat přebytečnou vodu z těla. Jejich energetická hodnota je téměř nulová.

Nevýhody: Tato dieta se určitě nedá doporučit jako dobrá cesta k trvalému shazování více přebytečných kil.

Tipy na přípravu: saláty, smoothie, odšťavněná šťáva, studené polévky

Jaké jsou vaše fígle pro rychlé očištění organismu?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook