Geloren - kloubní výživa pro psy

Zdravá a dietní alternativa těstovin? Štíhlé nudle! Vyzkoušeli jsme je za vás a máme pro vás i recept

24.6.2015
Foto: smakoun.eu

Šmakoun Štíhlé nudle je specifickou podobou Šmakouna v podobě nudlí, které se vyznačují nízkou energetickou hodnotou. Jsou tedy zdravé a vhodné i pro hubnoucí. Jejich další předností je rychlá příprava, jsou totiž tepelně upravené, takže je stačí jen ohřát. Výhody jsou jasné, ale jaká je chuť a jejich příprava? Otestovali jsme je za vás.

Z této potraviny se dá vytvořit neskutečné množství jídel. Dají se jíst na slano i na sladko, jako hlavní chod nebo jako příloha, nejčastěji se však používají jako alternativa těstovin. Ze Štíhlých nudlí se může stát chutný oběd, večeře, svačina, ale i dezert. Se Šmakounem se prostě fantazii meze nekladou!

Nejprve jsem nudle ochutnala bez jakékoliv přípravy. Chuť mě překvapila, téměř žádnou jsem totiž necítila, vzdáleně mi snad připomínaly babiččiny domácí nudle… To, že nudle nemají žádnou příchuť, mi vyhovuje. Jídlo si můžu ochutit podle sebe a nudle tuto chuť „nasáknou“. Přestože je na internetu spousty receptů od věrných fanoušků Šmakouna, rozhodla jsem se tyto nudle použít po svém. Vznikl tedy nový recept:

Štíhlé nudle Pepka Námořníka

Ingredience (2 porce):              

balení Štíhlých nudlí

100 – 150 g listového špenátu

šunka dle chuti

11650701_10204791875700995_1604768424_n2 cibule

2 stroužky česneku

rajče

olivový olej

Na dochucení: tymián, bazalka, mexické koření, hustá sójová omáčka – vše dle chuti

Postup:

Na pánvi rozehřejte pár kapek olivového oleje a osmažte cibuli a česnek. Poté přidejte rajče, šunku a pokrájený špenát. Pár minut nechte podusit a nakonec přidejte trochu vody a Štíhlých nudlí. Nyní přidejte bylinky a koření dle chuti, nechte chvíli podusit a nakonec přidejte sójovou omáčku. Zhruba za 15 minut máte hotovo!

Přestože jsem vařila spíše podle toho, co bylo doma, měla jsem chutný oběd. Původně to měly být obědy dva, ale nakonec jsem to nevydržela a „přebytek“ snědla už k večeři. Příště plánuji udělat tyto nudle s tuňákem a sušenými rajčaty. Doufám, že do léta bude nudle i ze mě…

Štíhlé nudle – zdravý polotovar!

Štíhlé nudle, včetně dalších produktů Šmakoun, boří mýty o tom, že polotovary jsou něco špatného a nezdravého. Zatímco většina polotovarů je plná éček, zde je složení jednoduché a bez škodlivin, tedy: vaječný bílek, voda a sušené brambory! Jsou tedy vhodné i pro bezlepkovou dietu. Jídlo ze Štíhlých nudlí máte připravené za pár minut, ale přitom je zdravé, plné bílkovin a bez tuků.

Se Šmakounem se dá tedy uvařit velmi rychle, ale zdravě. Výmluvy, že zdravé jídlo zabere více času, jsou v tomto případě zcela zcestné. Zároveň vyvrací i to, že zdravé jídlo je drahé. Mě přišla jedna porce zhruba na 50 Kč, což považuji za přijatelné. Štíhlé nudle doporučuji především lidem, kteří milují těstoviny, ale chtějí zhubnout, mají totiž dvaapůlkrát nižší energetickou hodnotu! Toto je tedy skvělá alternativa, která vás nebude „bolet“.

Měla jste již Štíhlé nudle? Jak je připravujete vy?

Andrea Malá

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook