Geloren - kloubní výživa pro psy

Zdobení nehtů pomocí techniky Water Marble

22.5.2015
Foto: youtube.com

Oči jsou oknem do duše, ruce a nehty pak naší vizitkou. A co takhle blýsknout se něčím netradičním? Je čas vyzkoušet zdobení nehtů Water Marble, tedy zdobení nehtů mramorováním. Takovou vizitku si zapamatuje každý! Krásné barevné nehty připomínající třeba motýlí křídla nebo rozkvetlé květiny vytvoříte s trochou šikovnosti, správným vybavením a vhodnými radami i sama doma.

Začínáme aneb nulový krok

Určitě byste neměla opomenout samotnou úpravu nehtů. Sebehezčí lak ani zdobicí technika nevykouzlí z polámaných, roztřepených a – nedej bože – špinavých nehtů parádu vhodnou na focení do katalogu. Takže v nulovém (schválně ne prvním) kroku si nehty vyčistěte, odlakujte nebo zbavte zbytků laku a následně zapilujte do požadovaného tvaru.

Co bude potřeba                           

Technika Water Marble se poměrně rychle stala oblíbenou. Není divu, s trochou cviku je totiž velmi rychlá a hodí se na téměř všechny typy nehtů – umělé i ty, které vám nadělila sama příroda. Máte-li drápky delší, zdobení více vynikne. Velmi efektní jsou také kontrasty barev, chce to více barevných laků, případně odstínů.

Základem jsou laky na nehty, které by měly být řidší. V opačném případě se vám lak nerozpije po hladině, ale propadne se do hlubin ve formě kapky. Kromě laků na nehty si připravte nějakou nádobu, postačí i plastový kelímek. Používat ho můžete i opakovaně, ale už jen na zdobení pomocí této techniky, protože barva ulpívá na okrajích.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Při ruce mějte také špejli, párátko, případně vatovou tyčinku. Fantazii se ale meze nekladou, takže použít můžete i něco podobného, co bude zrovna po ruce. Využít lze třeba i roztáhnutou kancelářskou sponku. A nezapomeňte na odlakovač, ubrousky a v konečné fázi i průhledný lak.

Pokud si chcete práci ulehčit a mít nehty mramorované jako na obrázcích, neobejdete se bez vazelíny na ruce a nehty (lze pořídit v drogerii).

Pokud chcete tuto techniku zdobení posunout ještě o level výše, zkuste zapátrat na e-shopech po tekutém latexu, který ochrání před obarvením okolí nehtu. S tím se vám bude pracovat nejjednodušeji, prostě ho bez problémů sloupnete. Bohužel se dost špatně shání. Ale dobře vám poslouží i obyčejná izolepa. Oblepení celého nehtu chce sice trošku zručnosti, ale výsledek bude také ucházející.

Jak na to?

Kelímek naplňte vodou, nemusíte až po okraj. Stačí tak, aby bylo možné do vody ponořit nehet. Obecně se doporučuje vlažná voda, určitě ne horká. Kolem nádobky si vyskládejte barevné laky, klidně i několik barev. Práce vám půjde lépe od ruky a rychleji přenesete kapky na hladinu, pokud si laky předem odšroubujete. Pokud nepoužíváte umělé nehty, je lepší vlastní nehty přetřít podkladovým lakem. Také můžete vyzkoušet barevný lak a na něj mramorování.

V dalším kroku je nutné ochránit okolí nehtů před zabarvením. Samozřejmě by se to dalo provést i bez toho, ale potom na řadu přijde zdlouhavé odlakovávání velké části prstu. Můžete si prsty oblepit lepicí páskou, což vyžaduje trochu cviku, nebo stačí kolem nehtu nanést vazelínu. Pozor, stíráte ji až po nanesení laků. Případně nanesete zmiňovaný tekutý latex, necháte zaschnout a jednoduše odstraníte.

První pokus naší redaktroky

První pokus naší redaktroky

Na vodní hladinu kápněte trochu odlakovače. Potom už začnete s kapáním vybraných laků do kelímku. Lak by se měl na hladině rozpíjet v kruhu. Kombinujte odstíny, vždy v pořadí kapka-rozpíjení-kapka jiné barvy do středu předchozí… Až si do nádoby nakapete všechny vámi vybrané laky, na hladině se vytvoří barevný terč.

Teď přijde na řadu špejle. Opatrně několika tahy vytvořte vzory. Poté si vyberte část vzoru, kterou si chcete ozdobit nehet. A konečně přichází na řadu samotné mramorování. Nehet otočte směrem k vodní hladině, ponořte do kelímku a nedotýkejte se okrajů. Platí, že čím rychleji nehet projde obrazcem do vody, tím to bude hezčí. V laku nebudete mít bublinky.

Nehet nechejte ponořený ve vodě a druhou rukou pomocí párátka, vatové tyčinky nebo kancelářské sponky odstraňte z hladiny přebytečný lak. Až bude vodní hladina bez poskvrnky, prst můžete vytáhnout. Opatrně odlepte izolepu, setřete vazelínu, případně odstraňte latex. Pokud je potřeba, okolí nehtu dočistěte odlakovačem, nechte pořádně zaschnout a přetřete průhledným lakem. A pak už se jen chlubte krásnými nehty.

Markéta Jargusová

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Denisa

    15.7.2017 at 12:27

    Dorbý den, chtěla jsem moc poprosit o radu, který lak k dostání u nás, se na tuto techniku hodí. Ač zkouším jak zkouším, tato technika mi prostě nejde, vytvořená barevná hladina jak kdyby zatvrdne a nejdou na ní tvořit obrazce. Budu vděčná za jakoukoliv radu!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook