Geloren - kloubní výživa pro psy

Zbavte se špíny a poznejte místa, kde bydlí nejvíce bakterií

12.4.2017
Foto: 123rf.com

Máte už za sebou jarní úklid a myslíte si, že nejhorší nepořádek jste měla třeba ve skříni nebo ve sklepě a nejvíce bakterií najdete na toaletě? Podívejte se s námi na místa, kde bydlí mnohem víc bakterií, než si myslíte. Rozhodně budete překvapená, že těmto místům často nevěnujeme víc pozornosti.

Nejšpinavější místnost

Zapomeňte na toaletu a koupelnu, nejšpinavější místností, co se týče bakterií, je kuchyň. Je to dáno tím, že v kuchyni se nejvíce pracuje se syrovým materiálem, s jídlem, které rychle zkáze. Nejvíce bakterií pak obsahuje lednička, prkénko na krájení masa a také dřez a houbička na nádobí.

Jak to vypadá v ostatních místnostech

V ložnici je nejšpinavějším místem matrace, polštáře a povlečení. V obývacím pokoji je to pak často vypínač světla. Mezi další znečištěné vybavení bytu patří ovladač od televize. Významnou roli hraje také koberec. Často jej nestačí jen vysát, ale je vhodné také mokré čištění pomocí speciálních přípravků nebo alespoň za použití jaru a horké vody.

Horší než záchodové prkýnko

Možná tomu nebudete věřit, ale mezi nejšpinavější věci, které málokdy čistíme, patří mobilní telefon a klávesnice k počítači. Mobil a klávesnici od počítače používáme denně a neuvědomujeme si, že mohou být špinavější než záchodové prkénko.

Další špinavá místa

 • Vzpomínáte si, jak nám vždy rodiče říkali, že když saháme na peníze, máme si pak umýt ruce? Rozhodně na tom něco bude! Představte si, kolik lidí se dotklo bankovky, kterou vám prodavačka vrátila v obchodě.
 • Velmi špinavou věcí bývá také nákupní taška, pokládáte ji na pokladně na zem, v tramvaji, když cestujete s nákupem. Myslete na to a nepokládejte pak tašku na kuchyňskou linku nebo na stůl.
 • Věcí, která se může pyšnit množstvím bakterií a kterou často zapomínáme umývat a čistit, je také volant v autě. Když budete auto umývat a vysávat, nezapomeňte vlhkým hadříkem přetřít také volant.
 • Jednou za čas je dobré umýt dětem všechny hračky, ať už ty hračky, které jsou doma, nebo ty venkovní. Umyjte je v horké vodě s jarem.
 • Kam až v domě jdete v botách? Uvědomte si, že venku na podrážku nachytáte nejvíce nečistot, chemikálií a špíny, kterou si pak zbytečně zanášíte až do domu. Vyzujte se hned na chodbě a noste doma raději papuče.

Na co si dát ještě pozor

  • Nepokládejte zubní kartáček na okraj umyvadla ani na zrcadlovou skříňku. Kartáček vždy dávejte na stejné místo, a to buď na držák k tomu určený, nebo do svého kelímku na vyplachování úst.
  • Houbu na nádobí vyměňujte minimálně jednou týdně, můžete ji dokonce „vyprat“ v myčce na nádobí.
  • Při úklidu nezapomínejte na všechny vypínače od světel a také kliky od dveří. Otřete i prahy, a uvidíte, jak se vám bude ihned lépe dýchat a vstupovat čistými dveřmi do bytu.
  • Málokoho napadne, jak špinavá může být také slánka a pepřenka. Nezapomínejte při úklidu umýt tyto kuchyňské pomocníky a zamyslete se, kolik lidí se slánky a pepřenky dotkne a že patří na kuchyňském stole k největším lapačům špíny a bakterií. Stejně tak jsou na tom i plastová prostírání.

Napadlo by vás uklízet tato místa a umývat tyto věci?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook