Geloren - kloubní výživa pro psy

Zbavte se nepříjemného odéru z kuchyně. Ruce mají vonět!

26.1.2016
Ruce

Rozličné vůně vás jistě potěší. Česnek, smažená cibulka, aromatické bylinky nebo různá pikantní jídla krásně voní na talíři, ne však na vašich rukou. Nejen při přípravě jídel, ale i při běžné práci v kuchyni pochytí kůže vašich rukou nejrůznější pachy. A kdo by je chtěl nosit všude sebou? Přinášíme několik rad, jak z rukou zápach z potravin snadno odstranit. Tyto triky znaly už naše babičky, a ačkoliv je to někdy k nevíře, fungují. První pomocí vám budou převážně věci, které v kuchyni běžně používáte.

V hlavní roli citron

Zavání-li vám ruce pachy z jídla, zkuste vymačkat šťávu z citronu, polijte si šťávou ruce a mněte, jako byste si myla ruce. Chvíli vydržte a poté ruce opláchněte vodou. Máte-li např. záděry nebo jiné malé ranky, připravte se, dost to štípe. Ale pokud jste nebojsa, směle do toho a po zápachu nezbude ani stopa.

Ocet – nedoceněný pomocník

Ocet je v kuchyni k nezaplacení, spoustu věcí vyčistí, odstraní vodní kámen, skvěle s ním dochutíte jídlo, ale může být i skvělým pomocníkem při pohlcování pachů. Pokud ze svých rukou cítíte cibuli ještě několik hodin, nezapomeňte si příště dlaně potřít octem už před loupáním a krájením. Pak cibule z vašich dlaní cítit nebude.

Sladkým proti zápachu

Skvěle se zbavíte odéru také pomocí cukru. Je to jednoduché, na ruce si nasypte asi jednu lžíci cukru a přidejte i lžíci tekutého mýdla. Pro ruce jako ze škatulky pak stačí jen hmotu třít mezi dlaněmi, opláchnout a osušit. Na cukru je skvělé i to, že funguje zároveň jako peeling. Takže dvojí služba – ruce bez pachů a také krásně hebké.

Sůl nad zlato

Sůl

Foto: 123rf.com

Milujete česnek? My také, ale na rukou nám po vaření moc nevoní. Zápach z česneku či cibule velmi dobře odstraní sůl. Kuchyňskou sůl musíte mnout mezi prsty a v dlaních, odéru se tak zaručeně zbavíte. Potom ručky opláchněte vodou.

Bylinky jsou k nezaplacení

Dochucujete-li jídlo bylinkami, použijte je i po vaření. Pachové stopy nejen po česneku a cibuli ze svých rukou odstraníte, pokud si dlaně potřete snítkou čerstvého rozmarýnu nebo tymiánu. Pokud však nechcete po této proceduře zase celý den cítit z rukou bylinky, s potíráním snítkami to moc nepřehánějte, raději jen tak zlehka.

Zubní pasta

Zubní pasta vám zajistí nejen svěží dech, ale i ruce se svěží vůní. Aby vaše dlaně nečpěly, navlhčete hadřík nebo žínku. Na to vytlačte z tuby trochu zubní pasty, rozetřete a pak si vydrhněte ruce. Nepříjemný odér bude rázem pryč. Zubní pasta skvěle funguje zejména proti zápachu z čerstvých ryb.

Nerezová ocel

Proti zápachům, zvláště proti pachu po česneku, pomáhá nerezová ocel. Ruce, které zavání česnekem, otírejte o rovný povrch, který je z nerezové oceli. Ačkoli to zní divně, hodně divně, funguje to.

Máte nějaký vlastní trik, jak se zápachu zbavit?

Markéta Jargusová

 

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook