Geloren - kloubní výživa pro psy

Zázrak jménem měsíčková mast

7.6.2017
Foto: 123rf.com

Měsíčková mast je díky svému širokému využití nazývána také jako VŠELÉK. Jestliže hledáte pomocníka na různé kožní problémy, tato mast je ideální. O zázračných účincích věděly už naše prababičky, a proto by neměla chybět ani ve vaší lékárničce. Mile vás překvapí nejen kouzelné účinky této masti, ale také její cena, která se pohybuje již od 50 korun výše.                                

Měsíček lékařský je bylina, která se pěstuje pro svou krásu a léčivost po celé Evropě. K tvorbě masti se využívá buď květ, nebo také nať.

Zdravá s měsíčkem – jeho široké využití:

Kožní choroby a suchá pleť

Měsíčková mast odvede vynikající práci prakticky při všech kožních chorobách. Pomáhá nejen na suchou pokožku, ale také na ekzémy, lupenku či akné. Zjemňuje suchou a ztvrdlou pokožku na rukách i na nohách. Lze ji také používat jako balzám na suché rty či rozpraskané koutky.

Hojivé účinky

Mimo jiné má také hojivé účinky. Uzdravuje spálenou kůži, opařeniny i omrzliny. Zklidní také kůži, která je popálená od sluníčka. Pomáhá na záděry, prasklinky kůže i boláky. Pokud si s ní budete mazat jizvy, rychleji zmizí nebo se alespoň zmenší. Její zásluhou rychleji blednou také modřiny. Jestliže máte nehojící se či hnisající ránu, potřete pouze okraje poraněného místa a rána se zacelí rychleji.

Plísně

Měsíčková mast bojuje také s plísněmi (například na nohou). Omezuje totiž růst bakterií. Jestliže se plíseň objeví v okolí pochvy, přidávejte si do koupele sušené kvítky měsíčku, určitě vám pomohou.

Žíly a proleženiny…

Blahodárné účinky lze využít i při zánětech žil, křečových žilách, hemoroidech a proleženinách. Tento všelék totiž zlepšuje pevnost cév. Křečové žíly můžete mazat několikrát denně, ale nikdy je nesmíte masírovat, to by mohlo způsobit i embolii.

Vážné nemoci

Mastí také můžete zevně potírat místa, kde se objevil nádor, myom či bulka. Pokud jste byla na operaci, mažte si touto mastí řez. Rychleji se zahojí a nebudete mít tak velkou jizvu.

Výhodou této masti je i snadná roztíratelnost. Tento zázrak můžete používat několikrát denně, ale po dlouhém používání je vhodné udělat pauzu. Dá se použít také místo pleťového krému. Používat ho mohou jak dospělí, tak i děti.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Jakou měsíčkovou mast vybrat?

Na trhu je nepřeberné množství krémů i mastí, výběr je tedy široký. Můžete si koupit obyčejnou měsíčkovou mast nebo mast s dalšími bylinkami či včelím voskem. Nejčastěji je k dostání tuhá mast oranžové barvy. Ceny bývají opravdu přijatelné.

Pokud ovšem chcete svou vlastní BIO mast, příprava je jednoduchá. Přichystali jsme pro vás následující recept.

Potřebujete:

50 ml sádla (nebo bambuckého másla)

10 g sušeného květu měsíčku lékařského

Jemné sítko a kelímek

Ve vodní lázni rozpusťte sádlo (nebo bambucké máslo) a přidejte měsíček lékařský. Chvíli provařte (cca 5 minut) a nechte odležet do druhého dne. Poté směs rozehřejte a přeceďte ji pomocí sítka do připraveného kelímku. Mast nechávejte v chladu, vydrží vám déle než rok.

Jaké máte zkušenosti s měsíčkovou mastí a na co ji nejčastěji používáte? Podělte se s námi!

Alice

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook