Geloren - kloubní výživa pro psy

Zařiďte si ložnici podle učení feng-shui

23.8.2017
Foto: 123rf.com

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v bytě. Je to místnost, kde člověk odpočívá, zotavuje se po namáhavém dnu v práci, místnost, která nám má přinést klid a harmonii. Jejímu zařizování je tedy nutné věnovat náležitou pozornost. Čínské učení feng-shui, staré přes 5 tisíc let, vám poradí, jak docílit harmonie kolem nás a i v nás samotných.

Ložnice v duchu feng-shui by měla podporovat tok harmonické a výživné energie. Kvalitní feng-shui ložnice je taková, do které se každý den těšíte, láká vás, vzrušuje i uklidňuje zároveň. Pobyt v této místnosti pro vás musí být potěšením a je jedno, zda se jedná o krátké zdřímnutí, dlouhý spánek nebo intimní chvilky s partnerem.

Jak by tedy správná ložnice podle feng-shui měla vypadat?

Především by měla být vzdušná a světlá bez zbytečného nábytku. Nejsou vhodné křiklavé a syté barvy. Dejte přednost spíše tlumeným a neutrálním barvám, které na vás nebudou působit rušivě. Vhodnými barvami jsou šedá, béžová, zelená a modrá.

Nejdůležitějším nábytkem v ložnici je bezesporu postel. Měla by být stabilní, pevná a s čelem za hlavou. Pokud čelo chybí, vzniká v nás pocit, že hlava není chráněná a instinktivně očekáváme útok. Pak si můžeme být jistí, že náš spánek klidný nebude.

Postel ukotvujeme čelem ke stěně a z obou stran postavíme noční stolky. K posteli byste se měli vždy dostat pohodlně z obou stran. V prostoru nad postelí nechte prázdno, tedy žádné lustry a podobně. Vaše postel by měla být vyrobena z přírodních materiálů bez zbytečně ostrých hran a rohů. Ovšem i opak může škodit, tedy přemíra oblých tvarů, které mohou otupovat vztah.

Matrace musí být samozřejmě kvalitní, důležitá je ale i její jednolitost. Rozdělené matrace neprospívají harmonické energii vašeho vztahu.

Velký vliv na spánek má také poloha a směr, kterým spíme. Při umisťování postele konkrétního člověka bychom tedy měli dbát na světové strany.

  • Sever – vhodná poloha pro starší osoby. Podporuje klid a pomáhá proti nespavosti.
  • Severovýchod – není to vhodná poloha na spaní, protože je příliš ostrá. Může se projevit i nočními děsy.
  • Východ – vhodná poloha pro mladé lidi či děti. Upevňuje profesi a je ideální pro dětský růst.
  • Jihovýchod – vhodná poloha k podpoře dobré komunikace, aktivního života a růstu.
  • Jih – pro spaní není příliš vhodný. Dodává prudkou energii a podporuje vášeň.
  • Jihozápad – klidná energie, může být ale příčinou ztráty životní rovnováhy.
  • Západ – vhodná poloha pro spánek, pomáhá růstu příjmů, ale podporuje lenost.
  • Severozápad – poloha podporující dlouhý a hluboký spánek.

Z ložnice odstraňte televizi, rádio, počítač i cvičební nářadí. Všechny tyto prvky negativně ovlivňují energii feng-shui.

V ložnici co nejvíce větrejte, čerstvý a okysličený vzduch je velice důležitý. Feng-shui říká, že v ložnici nemůže být dobrá energie, pokud je vzduch, který dýcháte, špatný.

Pokud chcete mít v ložnici feng-shui obrazy, vybírejte je opatrně. Nesou v sobě velmi silnou energii. Ideální je vybrat takový obraz, který zobrazuje to, co si přejete, aby se stalo.

Je-li to možné, odstraňte z ložnice květiny. Podle feng-shui je v ložnici přítomnost rostlin možná pouze v tom případě, že je dostatečně prostorná a rostliny budou umístěné daleko od postele. I tak vybírejte pouze rostliny se zakulacenými listy.

Vždy mějte v noci zavřené všechny dveře, ať už se jedná o dveře ven z místnosti nebo od skříně a podobně.

Jestliže chcete bydlet podle starého učení feng-shui, začněte právě u ložnice. Drobné změny vám určitě pomohou ke zdravějšímu a kvalitnějšímu spánku a také k větší partnerské harmonii.

Martina Mádlová

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook