Geloren - kloubní výživa pro psy

Zápach z bot? S těmito triky už nikdy!

3.7.2017
Foto: 123rf.com

Mezi mnohé hříchy lidí patří i absence ponožek v botách. Pokud tento nešvar panuje i ve vaší domácnosti, pak jistě víte, že následný nepříjemný zápach z bot není nic příjemného a takovéto boty není vhodné uložit do botníku. Jestliže vám zapáchají vaše oblíbené boty kvůli nenošení ponožek nebo častému sportování, s těmito triky se můžete nepříjemností zbavit!

Spreje s éterickými oleji

Máte doma prázdnou lahvičku od kosmetiky s rozprašovačem? Výborně! Bude se vám totiž hodit na sprej do bot, který si vyrobíte doma. Stačí smíchat 2 lžičky vonného oleje (tymián, tea tree), které jsou přírodními antiseptiky, se dvěma šálky vody. Boty pak tímto sprejem vystříkejte (ne do mokra!). Tento sprej můžete používat i pro oživení sportovního oblečení. Pozor, sprej vždy dobře promíchejte!

Čajový sáček

Expresní pomocník při příchodu domů je čajový sáček. Stačí si do každé ze zapáchajících bot vložit jeden čajový sáček a nechat je v botách přes noc. Čajový sáček do sebe vstřebá veškerou vlhkost i zápach a ráno budou boty jako nové.

Ponožky

Ponožky jsou základem v prevenci proti zapáchajícím botám. Veškerý pot se do nich totiž vsákne. Ať už máte balerínky, tenisky nebo kozačky, do všech bot existuje praktický pár ponožek, který ochrání vaši nohu od otlačenin a vaše boty od zápachu. Pokud máte v plánu jít na dlouhou trasu nebo celý den sportovat, určitě si s sebou vezměte náhradní pár ponožek, aby byly vaše nohy stále v suchu. Jestliže máte problém se zápachem nohou, můžete využít speciální ponožky s bambusovým vláknem nebo se stříbrem, které neutralizuje pachy.

Zbavte se plísní

Velmi častou příčinou zápachu bot je plíseň na nohou. Zejména v letních měsících ji můžete na své nohy přenést na veřejných koupalištích nebo bazénech velmi snadno. Pro plísně je ideální vyšší teplota a vlhkost, například sportovní obuv nabízí tedy perfektní možnost, jak se na vašich nohou může plíseň objevit. Jak to poznat? Na nohu je pokožka zarudlá, svědí, olupuje se a někdy se na ní tvoří i puchýřky. Kvůli plísni pak nohy také nepříjemně zapáchají. V letním období proto dobře dbejte na hygienu nohou, pravidelně si je myjte, můžete si i dopřát horkou lázeň s mořskou solí a tea tree olejíčkem.

Křída a citron

Zápach z bot spolehlivě vytáhne i celá křída. Pořiďte si proto 2 ks křídy, vložte každou do boty a nechte přes noc, aby do sebe křída vsála vlhkost a zápach. Ke křídě můžete vložit polovinu citronu, která boty hezky osvěží. Ráno můžete boty vystříkat doma vyrobeným sprejem z triku č. 1. A můžete jít!

Máte nějaké další babské rady, jak vytáhnout z bot zápach? Podělte se o ně!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook