Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyrobte si výživnou přírodní masku na vlasy

23.11.2017
Foto: 123rf.com

Chcete mít krásné, zdravé a lesklé vlasy? Láká vás vidina oslnivé hřívy, kterou vám budou kamarádky závidět? Jsou vaše vlasy unavené, suché a poškozené? Pak si přečtěte, co s tím můžete udělat!

Kvalitní a účinné masky na vlasy, které si můžete koupit v kadeřnických potřebách, sice slibují úžasné výsledky, dívaly jste se však, kolik chemických složek obsahují? Navíc se za ně výrobci nestydí požadovat někdy i více než 1000 korun.

My vám dnes ukážeme, jak si sama doma můžete vyrobit výživnou masku, která vašim vlasům dodá potřebnou péči a přidá i oslnivý lesk. Výroba domácí masky na vlasy je jednoduchá, takže ji zvládne i naprostá začátečnice.

Co budete potřebovat:        

85 gramů BIO arganového oleje

140 gramů BIO nerafinovaného bambuckého másla

10 kapek esenciálního oleje s vaší oblíbenou vůní

hrnec

ohnivzdornou misku

sterilizovaný kelímek

tyčový mixér

Jak postupovat:

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Nalijte do hrnce vodu a dejte vařit. Do vody vložte ohnivzdornou misku, ve které je BIO bambucké máslo. Počkejte, až bude máslo tak měkké, že jej budete moci rozetřít lžičkou. V této chvíli misku odstavte a přidejte do změklého másla arganový olej. Směs šlehejte do zchladnutí na cca 50 stupňů. Po vyšlehání do směsi přidejte pár kapek esencálního oleje a šlehejte dalších asi 10 minut. Poté by měla směs mít konzistenci krásně našlehané šlehačky. Tuto šlehačkovitou směs dejte do kelímku, vyčkejte, až úplně vychladne a až poté zavíčkujte. A vaše domácí přírodní maska na vlasy je hotová!

Tip 1: Domácí výživnou masku na vlasy můžete použít také jako zábal, který velmi účinně podporuje růst vlasů. Je však důležité, aby ingredience byly v BIO kvalitě.

Tip 2: Máte-li vlasy velmi poškozené či suché, vmasírujte šlehanou masku na vlasy přímo ke kořínkům i na celou délku vlasů. Vlasy zabalte do teplého ručníku a nechte masku působit alespoň půl hodiny. Pro rychlý růst vlasů a jejich viditelné zlepšení proveďte zábal dvakrát týdně.

Zkoušela jste si již někdy doma vytvořit svoji přírodní masku na vlasy? Byla jste spokojená? Podělte se s námi o postup!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook