Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyrobte si voňavé koule do vany

29.10.2017
Foto: ÂMBÊR

Voňavé koule nebo šumivé bomby do koupele si můžete vyrobit rychle a jednoduše sami doma. Tyto šumivé bomby vám zpříjemní každou koupel a navíc budete krásně a dlouho vonět. Můžete je také darovat svým blízkým a vyrobit je do zásoby třeba na Vánoce.

Na přípravu šumivých koulí potřebujete suroviny, které jsou běžně dostupné v každých potravinách. Některé součásti bomb koupíte v drogerii nebo třeba ve výtvarném obchodě.

Potřebujete

300 g jedlé sody

150 g kukuřičného škrobu

150 g kyseliny citrónové

150 g soli do koupele nebo obyčejné soli

vodu a olej

potravinářské barvivo

vonné esence nebo oleje

Postup

Připravte si ideálně plastovou větší mísu. Do ní nasypte jedlou sodu, přidejte kukuřičný škrob a kyselinu citrónovou. Přimíchejte sůl do koupele nebo obyčejnou sůl. Můžete přidat vonné esence nebo esenciální oleje, které koupelové bomby krásně navoní. Pokud chcete mít koupelové bomby různě barevné, přidejte také potravinářské barvivo.

Vytvořte směs

Pomalu začněte přidávat olej a také vodu. Směs by neměla být moc řídká a neměla by ani příliš lepit na ruce. Ideální konzistence je taková, že z ní pohodlně vytvoříte rukama kuličky a směs se nesype ani nezůstává na rukou. Takovou směs dejte do formiček. Můžete si zvolit kelímky od jogurtů, plastové obaly nebo silikonové formy. Tyto formy ničím nevymazávejte, směs dostanete bez problémů ven, jakmile bomby ztvrdnou.

Nechte ztuhnout

Směs nechte ve formičkách zhruba deset minut, ale klidně ji tam můžete nechat i půl hodiny. Poté bomby z formiček vyklepněte a položte na suché a chladné místo. Zde nechte až dva dny vyschnout.

Skvělý dárek

Nezapomeňte, že bomby do koupele můžou být skvělým dárkem. Zkuste do nich přidat také plátky růží nebo kávové zrno. Nebojte se je poté ozdobit sušenou bylinkou nebo okvětním plátkem. Zabalte do fólie, přidejte popisek a věnujte svým blízkým originální dárek, který zvládne vyrobit každý.

Zkoušeli jste už vyrobit vonné bomby?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook