Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyrobte si vlastní krém

31.8.2015
Foto: 123rf.com

Už jste si někdy zkoušely spočítat, kolik peněz utratíte za kosmetiku? Za týden, za měsíc nebo dokonce za rok? A za co nejvíce utrácíte? Já rozhodně za krém! Co takhle ušetřit své peněžence a ještě se něco přiučit. Zkuste si doma vyrobit vlastní krém. Levnější než z obchodu, stoprocentně přírodní a bez chemie a navíc s kapkou lásky, kterou do něj vložíte svým tvořením.

Co budete potřebovat

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

2 lžíce kakaového másla

70 ml slunečnicového oleje

4 lžíce růžového oleje

2 lžíce kokosového oleje

2 lžíce mandlového oleje

4 kapky santalového oleje

Kde potřebné ingredience sehnat

Veškeré ingredience seženete ve specializovaných prodejnách s potravinami, v některých drogériích a ve zdravé výživě. Spousta ingrediencí je také dostupná na internetu, ale zde si musíte připočítat poštovné a zjistit, jestli se vám to vyplatí. Vybírejte BIO nebo stoprocentní suroviny.

Jak na to?

Ve vodní lázni, za stálého míchání zahřívejte všechny ingredience, dokud se zcela nepropojí. Dohlédněte ale na to, aby všechny ingredience, které mícháte, měly stejnou, ideálně pokojovou teplotu. Poté směs přelijte do mixovací nádoby a ručním mixérem šlehejte až do úplného vychladnutí. Hotový krém můžete přendat do připravené nádoby a následně uložit do lednice.

Do čeho krém dát

Nejdříve se ujistěte, že máte připravenou nádobu opravdu čistou, stejně jako celé prostředí, ve kterém budete „kouzlit.“ Nejlepší na uchování krému jsou nádoby skleněné. Krém skladujte v ledničce – déle tak vydrží.

Extra tipy

  • Vlastnoručně vyrobený krém můžete darovat mamince, babičce nebo kamarádce. Stačí jej zabalit a dozdobit a máte krásný, originální dárek.
  • Můžete i experimentovat. Zkuste do rozpuštěné směsi přidat sušené bylinky nebo sušený čaj. Před šleháním směs přeceďte a poté mixujte opět až do vychladnutí.
  • Zajímejte se, který olej a jaká vůně působí na suchou, mastnou nebo problémovou pleť. Vyzkoušejte více krémů a najděte ten, který vám opravdu sedne.

Michaela Michalíková

Inspirujte se zde:

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook