Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyrobte si doma vánoční interiérové vůně!

10.12.2017
Foto: pixabay.com

Milujete vánoční atmosféru, tradiční zvyky a typickou vůni, která se line vaším domovem? Nemusíte si kupovat žádné drahé svíčky nebo spreje s vánočními vůněmi. Dnes vám dáme skvělé tipy na to, jak si vánoční vůni vyrobit doma a za pár korun. Už se těšíte, až celý váš dům bude nádherně vonět? Pak se pusťte do výroby domácích vánočních vůní právě teď!

Kořeněná skořicová vůně

Co budete potřebovat:

1 pomeranč, 1 citron, 3 celé skořice, 3 bobkové listy, 3 čajové lžičky hřebíčku, voda

Jak vůni vyrobit:

Citrusy nakrájejte na kostičky a dejte do hrnce. K nim přidejte veškeré další ingredience a zalijte vodou. Dejte na plotýnku a vařte 10 minut. Již během vaření vám směs krásně provoní domov. Poté ji rozdělte do několika misek a položte do každé místnosti. Váš domov bude vonět dokonale!

Citrusový domácí sprej

Co budete potřebovat:

1 lžíce Epsomské soli (nebo jiné minerální soli), 5 kapek citronového esenciálního oleje, 5 kapek pomerančového esenciálního oleje, 5 kapek mandarinkového esenciálního oleje, malá lahvička s rozprašovačem, voda

Jak vůni vyrobit:

Nejdříve nasypejte do lahvičky sůl. Poté k ní nakapejte vonné oleje a dolejte vodou. Pak už stačí jen protřepat a můžete vůni aplikovat v koupelně, v šatně nebo kdekoliv budete chtít. Tak jednoduché to je!

 Šťavnatá brusinková potpourri

Co budete potřebovat:

Kůra z 1 pomeranče, malá miska čerstvých brusinek, 3 celé skořice, 2 lžičky hřebíčku

Jak vůni vyrobit:

Veškeré ingredience vložte do hrnce, zalijte vodou a vařte. Krásná vůně je na světě! Můžete ji rozdělit do více misek a provonět jí jakoukoliv místnost.

Vůně „Jablečný kompot“

Co budete potřebovat:

slupky ze 2 jablek, 2 celé skořice, 2 lžičky hřebíčku

Jak vůni vyrobit:

Veškeré ingredience vložte do hrnce, zalijte vodou a vařte. Tato vůně je spíše podzimní, i v zimě vám ale doma vytvoří dokonalou atmosféru.

Která z našich vůní se vám nejvíce zalíbila a vyrobíte si ji doma?

Tereza Obořilová

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook