Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyrobte si bytové dekorace ze starých riflí

2.11.2016
Foto: theverybesttop10.com

Staré džíny? Míváme jich plné skříně. S některými se nedokážeme rozloučit, ani když s jistotou víme, že už je na sebe nikdy nenatáhneme. Proč je tedy dál skladovat? Třeba proto, že se mohou hodit na výrobu skvělých bytových doplňků!

Zatímco klasická recyklace textilu je poněkud problematická, my máme díky starým džínám možnost tento skvělý materiál recyklovat tím nejlepším způsobem – vytvořením dalších funkčních předmětů do bytu. Dlouhodobé střádání vyřazených riflí nám dokonce umožní pustit se do opravdu velkých projektů, jako je například výroba nábytku nebo šití koberců z rifloviny. Pojďme se nyní společně podívat na inspirativní nápady, které již zdobí interiéry po celém světě.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Kromě potahů na polštáře a již zmíněných koberečků podobajících se patchworkovým přehozům se dá ze starých riflí vyrobit jednoduchý zásobník na noviny a časopisy. Přidá se jen dřevěná konstrukce jako základna a opora.

Foto: brightside.me

Foto: brightside.me

Nejen praktické, ale i zábavné věci si můžete vytvořit z rifloviny, zvláště pokud vládnete jehlou, respektive šicím strojem. Zkuste si vytvořit šité piškvorky – něco takového určitě nemá doma každý! K výrobě budete kromě trochy té zručnosti potřebovat několikery rifle odlišných barevných odstínů.

Foto: facilisimo.com

Foto: facilisimo.com

Potahy na polštářky, to už je klasika. Můžete je obměňovat tak, že na ně umístíte odlišné riflové nášivky, anebo můžete vytvářet potahy v různých velikostech a tvarech. Při šití dekorací z rifloviny je ale třeba počítat s tím, že ne každý šicí stroj a každá jehla zvládne prošít tak pevnou látku.

Foto: deavita.fr

Foto: deavita.fr

Jako velmi praktická vychytávka vypadají kapsy z riflí, z nichž vznikly kapsy pro nabíjení mobilních telefonů. Zvláště v dnešních rodinách, kdy každý člen domácnosti má svůj mobil, může být problém s tím, kam jej umístit při nabíjení. Tyhle praktické kapsy poslouží zároveň jako ochranný obal při nabíjení, ale také jako rozlišovač, čí je který mobilní telefon.

Foto: therusticsoul.tumblr.com

Foto: therusticsoul.tumblr.com

Skvělým nápadem je využít zadní části riflí jako prostírání na stůl.

Foto: belrossa.com

Foto: belrossa.com

Dokonce i umění se dá dělat se starými riflemi! Ty, které už mají nějaké ty šrámy na kráse, můžete rozstřihat na krátké proužky a z těch pak vytvořit obraz nesoucí název „Riflové Slunce“.

Foto: ehow.com

Foto: ehow.com

Pro pravidelné snídaně poslouží lemy ze starých riflí smotané do kroužků. K tvorbě praktické misky na vařená vejce jsou ideální.

Foto: upstyler.net

Foto: upstyler.net

Praktickou kosmetickou pomůcku rychle spíchnete z nohavice nenošených riflí. Nedá to moc práce. Riflové sáčky se dají upotřebit ale i v kuchyni, například k uskladnění příborů nebo dřevěných vařeček. Plochý knoflík potažený látkou se postará o dozdobení.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

O poznání pracnější však bude kobereček vytvořený z proužků na úzko nastříhaných riflí. Proužky se protahují sítí na tapiko. Bude jich potřeba opravdu velké množství. Navíc tvůrce takového koberečku by měl oplývat opravdu velkou trpělivostí, chvíli to totiž potrvá.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

A máme tu další skvělý nápad – podložky pod horké hrnce, k jejichž vzniku posloužily lemy z riflí. Ty vytvoří pevnou základnu, která je za neustálého smotávání lepena k základnímu kruhu tak dlouho, dokud není dosaženo požadovaného průměru podložky.

Foto: rapiddesign.cafeblog.hu

Foto: rapiddesign.cafeblog.hu

A závěrem ještě jeden velmi vydařený kobereček, který je výsledkem mravenčí práce sestávající ze sešití bezpočtu kapes, které mají společného jmenovatele – riflovinu.

Ať už si z naší nabídky nápadů vyberete pro svou vlastní tvorbu jakýkoli, přejeme vám, ať se vám vydaří a nadělá u vás doma spoustu parády.

Zuzana Bohdalová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook