Geloren - kloubní výživa pro psy

Vynasnaž se dostat to, co miluješ, nebo budeš muset milovat to, co dostaneš

9.2.2017
Foto: 123rf.com

Věřím, že tenhle citát se již stihl vplést do života nejedné z nás. Ať už ve smyslu takovém, kdy jsme si ho vzaly tak blízko k srdci, že jsme se jím pokoušely řídit, tak ve smyslu tom, že ho prostě a jednoduše známe. Přemýšlely jste však někdy nad jeho významem i z druhé stránky? V následujícím článku se o náhledu z druhého úhlu pohledu dozvíte víc.

Je to, co chceme a milujeme, to, co ke svému štěstí doopravdy potřebujeme?

Citáty, jako je tento, nás nutí myslet si, že je tomu opravdu tak. Že my jediné samy nejlépe víme, co je pro nás nejlepší, jako bychom na to snad měly patent. Ale je tomu skutečně tak? Pro většinu z nás je odpověď ihned jasná, řekneme si „Kdo by to měl vědět lépe než já sama?!“ Ale nenechme se zmást. Často se ženeme ve snaze dostat to, co milujeme, tak urputně, že mezi sedmimílovými kroky ani nestíháme sčítat to, čeho jsme se kvůli této „honbě za pokladem“ vzdaly a hůř – přehlédneme i to, čeho jsme si měly začít vážit. Navíc ne vždy doběhneme zdárně do cíle a nezbyde nám nic než oči pro pláč. Ono totiž to, co je nám vzdáleno tak, že se musíme hnát takřka „přes mrtvoly“, abychom se toho chopily, nebývá vždy to pravé ořechové.

…NEBO se budeš muset naučit milovat to, co dostaneš

Slovo „nebo“ v našem souvětí je postaveno tak, že citátu dává význam, jakoby snad milovat to, co dostaneme, bylo nějaké smíření se s nižší metou. Proč by tomu ale mělo tak být? Jak jsem již zmínila v předchozím odstavci – člověk mnohdy ohrne nos nad tím, co je mu dáváno, ještě dříve, než vůbec obhlédne, co je to zač. A to jen proto, že to není přesně to, co si zamanul. Není to škoda? Co když je to, co se nám samo nabízí, ještě lepší než to, za čím se střemhlav vrháme? Vyškrtněme ono „nebo“ ze svých životů a buďme otevřené tomu, co nám naše cesty přináší…

Naučme se milovat to, co dostáváme

Od života toho dostáváme mnoho, štěstí na nás číhá téměř na každém rohu, jen je obtížné to přijmout. Ani ne tak ono štěstí jako takové, ale spíš samotný fakt, že bychom mohly milovat to, co máme přímo pod nosem. Je těžké uvěřit, že v dnešním – tak komplikovaném – světě by něco mohlo být tak jednoduché, že? Může být! Stačí si to pustit blíž k sobě…

Citátů je plný internet – nenechte se při jejich čtení „opíjet rohlíkem“ v podobě vznešených idejí a udržujte si zdravý odstup od oněch libě poskládaných slov.

A co vy? Jaký citát jste si „nezdravě“ vpustila do života?

Ella K.

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook