Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyhrajte boj s podzimní depresí

6.12.2017
Foto: 123rf.com

Dny jsou krátké, světlo za oknem už není to, co bývalo, a před námi je jenom dlouhá chladná zima. Není se čemu divit, že na podzim vzniká největší množství depresí, které lidem dokáží do značné míry znepříjemnit život. V následujícím článku se společně podíváme na to, jak je možné s podzimní depresí účinně bojovat.

Naplňte svůj život světlem

Jestliže v podzimních měsících pociťujete nedostatek světla, nahraďte sluneční svit světlem umělým. Pořiďte si silnou žárovku (100 wattů) a rozsvěcujte ji v průběhu dne alespoň 3krát na 20 minut.

Snažte se být více mezi lidmi

I v případě, že nejste zrovna milovnici lidí, v zimních měsících se snažte jejich společnost vyhledávat. Stačí zajít s blízkou kamarádkou na zajímavou výstavu, do kina či na sklenku vína. Nejhorší, co můžete udělat, je sedět doma a užírat se pesimistickými myšlenkami.

Velkou výhodu mají ty z nás, které mají řadu koníčků a aktivit, které lidskou mysl přivádí na jiné myšlenky. Pokud tedy upřednostňujete samotu, v tomto případě si vystačíte i svépomocí, aniž byste musela být obklopena lidmi (včetně těch blízkých).

Dotýkejte se

Vědci dokázali, že doteky lidem pomáhají vypořádat se s depresí díky tomu, že snižují produkci stresového hormonu – kortizolu. Zároveň zvyšují produkci oxytocinu, který je zodpovědný za pocity štěstí, spokojenosti a lásky.

Vsaďte na sex

Sex pro vás může být v boji proti podzimní depresi velkým pomocníkem. Dokáže totiž pomocí hormonu zvaného estrogen vykouzlit pozitivní náladu a snížit stres. Dále zmenšuje bolesti v zádech a je díky němu možné spálit neskutečné množství kalorií.

Mějte na paměti, že na podzim (více než v jakékoliv jiné roční době) se nejvíce rozpadají partnerské vztahy. To je zapříčiněno narušením partnerské komunikace, špatnou náladou, depresí, apatií a snížením sexuálního apetitu. Proto se snažte těmto nepříjemnostem vyhnout a se vztahem v podzimním období zacházejte jako v rukavičkách.

Cvičte

Pravidelný pohyb dokáže hotové divy! Fyzická aktivita je totiž jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit smutku a deprese. Najděte si například sportovní aktivitu, která vám bude nejvíce vyhovovat, a věnujte se jí alespoň 1–2krát týdně. Velmi účinné jsou rovněž delší procházky, díky kterým se pořádně protáhnete a zhluboka se nadýcháte čerstvého vzduchu.

Základním pilířem dobré nálady je vyrovnaná mysl. Proto se snažte myslet pozitivně, a když je nejhůř, pokuste se zbytek dne raději úplně zaspat, jelikož ráno moudřejší večera!

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook