Geloren - kloubní výživa pro psy

Vyhlaste válku chloupkům. Které odstranění je nejúčinnější?

23.9.2016
Foto: 123rf.com

Pro mnohé ženy je depilace chloupků každodenní rutinou a možná i noční můrou. Abychom však byly stále krásné, podstupujeme různá ošetření a trápíme se v koupelně. Naštěstí si již v dnešní době můžeme vybrat z mnoha možností, jak se chloupků na těle zbavit. Které to jsou a kolik jednotlivé možnosti stojí? To se dozvíte v dnešním článku!

Klasické holení žiletkou

Tento typ holení je nejjednodušší, nejrychlejší a také nejlevnější. Žiletku můžete mít v každé situaci při sobě, je praktická a skladná. Jednorázová holítka stojí pár korun, vícebřité strojky jsou dražší, zato vám déle vydrží. Nevýhodou holení žiletkou je však časté opakování, jelikož chloupek pouze depilujeme z povrchu kůže a pod kůží zůstává jeho kořínek.

Cena: 30 – 100 Kč jednorázová holítka, 100 – 600 Kč vícebřitá holítka

Depilační krémy

Speciální krémy, které se nanesou na zvolené místo, díky svému složení rozpouští chloupky a tím zajišťují krásně hladkou pokožku. Nevýhodou je, že jsou chloupky opět odstraněny pouze povrchově, je tedy nutné opakování po cca 10 dnech. Příjemnější je však pocit po holení. Chloupky nejsou seříznuty holítkem, proto při dorůstání tolik nepíchají.

Cena: 200 – 800 Kč

Epilace voskovými pásky a voskem

Voskové pásky a teplý vosk jsou dobrou metodou epilace pro ty, kteří požadují dlouhodobější odstranění chloupků. Voskové pásky můžete běžně koupit v drogérii. Jejich používání je snadné a při aplikaci vytrhnete chloupek i s kořínkem. Díky tomu vám zůstanou nohy nebo jiná místa hladká až 6 týdnů. Teplý vosk si můžete užít u kosmetičky nebo si jej koupit domů a použít s textilními pásky. Funguje to stejně, jako kupované pásky z obchodu. Voskové pásky můžete navíc používat i na místa na obličeji.

Cena: 150 – 300 Kč voskové pásky, 200 – 500 Kč teplý vosk k domácímu použití

Epilace cukrovou pastou

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Tato metoda je lehce bolestivá. Na nohy nebo požadované místo se nanese speciální cukrová pasta, která se potom pomocí zvláštní špachtle odtrhává z vaší pokožky i s chloupky. Takto oholené nohy vydrží krásně hladké 4 – 6 týdnů. Tuto metodu si můžete užít v kosmetickém salonu nebo si pastu vyrobit doma. První aplikaci však určitě nechte na odborníkovi.

Cena: cukrová pasta v kosmetickém salonu: 300 Kč lýtka, 200 Kč třísla

Epilace laserem

Laser zaručuje nejúčinnější odstranění chloupků. V dnešní době je velmi oblíbený. Je to i proto, že si můžete zakoupit speciální laserové strojky, které vás chloupků zbaví z pohodlí domova. Laser cíleně ničí cibulky chloupku vysokou teplotou. Časté používání laseru způsobí, že nová cibulka naroste slabší a chloupek je tedy tenčí. Poté přestanou chloupky růst úplně. Tato metoda je finančně dost náročná, pokud si však zakoupíte laserový stroj domů, postupem času se vám investice vrátí.

Cena: jedna aplikace laseru se pohybuje okolo 1500 – 2000 Kč, domácí laserové lampy stojí 5000 Kč a více

Epilace holicím strojkem

Po vytrhání chloupků epilátorem vám pokožka zůstane hladká až několik týdnů. Epilaci však musíte věnovat dost času a být precizní a důkladní. Epilace strojkem je poměrně bolestivá, ale brzy si zvyknete. Strojky lze využívat jak nasucho tak i namokro. Jsou praktické na převoz a můžete je sehnat za přijatelnou cenu.

Cena: 500 – 5000 Kč za epilační strojek

Vyzkoušely jste někdy jinou metodu, než holení žiletkou? Která z nich vám nejvíce vyhovuje?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook