Geloren - kloubní výživa pro psy

Vlasové olejíčky – ta správná jarní péče!

27.3.2017
Foto: 123rf.com

Své vlasy ženy řeší neustále, ale před příchodem jara jsou tématem číslo jedna! Příchod jara láká k novému sestřihu, nové barvě nebo minimálně k lepší vlasové péči – a právě o té se v článku budeme bavit. Máte po zimě vlasy unavené, krepaté, suché a lámou se jejich konečky? Dodejte jim novou jarní energii a výživu v podobě jednoho z mnoha kvalitních vlasových olejů, které náš trh nabízí. Proč?

Regenerace

Zeptáte-li se svého kadeřníka, jakou péčí své vlasy nejlépe vyživit a zlepšit jejich kvalitu, jednoznačně vám doporučí vlasový olej. Ten totiž uzavírá vlasové šupinky, vyplní je a zamezuje jejich znovuvytvoření. Stačí si olej nanést na vlasy pár desítek minut před jejich umytím, následně je umýt kvalitním šamponem a nejlépe nechat uschnout bez použití fénu. Rozdíl je poznat jak na pohled, tak i na dotek. Vlasy jsou hebké a velmi jemné. Pro hloubkovou regeneraci je skvělý olej olivový, arganový i oleje z ovocných jader, např. z meruňky či hroznového vína.

Tip: Naneste vlasový olej na vlhké vlasy. Voda usnadňuje pronikání oleje do vlasu, a jeho použití je proto efektivnější.

Snadné rozčesávání

Vlasové oleje je vhodné používat 1 – 2x do týdne, avšak už po první aplikaci poznáte rozdíl na snadnosti rozčesávání. Olej uhladí vlasové vlákno, vyplní jeho poškozené části, a rozčesávání tak pro vás přestane být noční můrou. Navíc budou díky oleji vlasy zářivé a plné lesku.

Dbejte také na typ vašich vlasů. Pokud máte vlasy od přírody jemné, nezatěžujte je častým používáním olejů. Sáhněte po lehčích variantách olejů, hodí se např. kaméliový, a aplikujte opravdu jen pár kapek. Naopak, pokud každý den krotíte husté a nepoddajné vlny, nebojte se oleje z kukuřičných klíčků nebo kokosu.

Dlouhodobá ochrana

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Vlasové oleje, stejně jako každý jiný přípravek, nejlépe prokáží své účinky, budete-li je používat pravidelně. Jedině tak budou vaše vlasy dlouhodobě chráněné, vytvoří si vlastní ochrannou bariéru proti volným radikálům a zlepší se jejich struktura. Pro ještě lepší péči vyzkoušejte vlasové oleje obohacené o UV filtr nebo vitamin C, který má antioxidační účinky.

Správná aplikace vlasového oleje

Už víme, proč je používání vlasových olejů tak výhodné. Víte ale, jak správně vlasový olej aplikovat?

Pro hloubkovou výživu suchých vlasů vmasírujte malé množství vlasového oleje do poloviny délky vlasů maximálně 45 minut před umytím, delší čas nemá význam. V dalších variantách aplikace již olej z vlasů nesmývejte. Pro intenzivnější péči nanášejte olej rovnoměrně do ručníkem vysušených vlasů. Pokud nanesete olej na vlasy do konečků při foukání, usnadní vám to jejich úpravu. Malé množství vlasového oleje můžete také použít při finálním vlasovém stylingu na již vysušené vlasy pro dodání lesku a ochrany před krepatěním. Olej můžete použít také kdykoliv během dne na suché konečky, abyste zabránily jejich třepení. Pokud máte konečky extra suché, použijte vlasový olej jako noční kúru.

Pozor: Vyhněte se nanášení oleje do pokožky hlavy!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook