Geloren - kloubní výživa pro psy

Vítězové čtvrtého ročníku Mistrovství ČR v Pole Sport 2015 budou reprezentovat ČR na Mistrovství světa v Londýně

22.5.2015
Foto: cpasf.cz (Alex Kalousová - vítězka profi 2014)

Už za několik dnů, 24.5., se uskuteční Mistrovství České republiky v Pole Sport 2015 a soutěžit budou muži, ženy i děti v celkem osmi kategoriích. Ty se liší pohlavím, věkem i náročností na prvky zařazené do finálové choreografie. Vítězové kategorií elite mají zajištěný postup na Mistrovství světa v Pole Sport 2015, které se bude konat v červenci v Londýně. Navíc není vyloučeno, že Pole Sport se jednou stane olympijskou disciplínou. Mezinárodní federace pro Pole Sport totiž mimo jiné usiluje o zařazení Pole Dance mezi olympijské disciplíny.

Síla. Flexibilita. Originalita. Ladnost. Dokonale provedené akrobatické prvky ve výšce čtyř metrů nad zemí. To vše bude k vidění na již čtvrtém ročníku Mistrovství České republiky v Pole Sport 2015 – sportovně-taneční disciplíny, která již nějakou dobu ukazuje široké veřejnosti, že se nejedná o laciné pohyby u tyče, které patří do barů a nočních klubů, ale o fyzicky náročný sport. Samotné Mistrovství ČR v Pole Sport má velmi přísná pravidla, která musí soutěžící respektovat a jež vychází z pravidel mezinárodní federace pro Pole Sport.

Foto: cpasf.cz

Mistrovství České republiky proběhne v neděli 24. května 2015 v divadle Hybernia a soutěžit se bude v osmi kategorích – muži elit, děti elite, junioři elite, dvojice elite, ženy amatérky I, ženy amatérky II, ženy profesionálky a ženy elite. Jednotlivé kategorie se liší pohlavím, věkem a také náročností jednotlivých prvků, které chtějí soutěžící do své finálové choreografie zařadit.

Na Mistrovství světa v Pole Sport se podívali vítězové České republiky už i v loňském roce. Českou republiku na mistrovství světa v Pole Sport 2014 reprezentovala vedle dalších soutěžících i vítězka kategorie žen elite Růženka Kunstýřová, pro kterou byla možnost soutěžit mezi světovou špičkou tohoto novějšího sportu opravdu jedinečným zážitkem: „Za možnost účastnit se mistrovství světa po boku hvězd jako je Oona Kivela, Polina Volchek a řada dalších jsem opravdu vděčná. I přes zdravotní potíže jsem se probojovala do TOP 10 spolu s Denisou Kudláčkovou. Je vidět, že ač jsme z malé země, ve světové konkurenci se neztratíme, když si své vystoupení budeme užívat a tančit tak, abychom byli nejlepší sami pro sebe.“

Růženka Kunstýřová - vítězka Elite 2014

Foto: cpasf.cz (Růženka Kunstýřová – vítězka Elite 2014)

Pole Dance je nejen v České republice jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů. Svědčí o tom množství nově vznikajících studií po celé republice i rostoucí počet účastníků soutěže. „V letošním roce jsme obdrželi téměř dvě stě přihlášek a pozorujeme, jak se úroveň jednotlivých vystoupení zvyšuje a není pro soutěžící jednoduché mezi silnou konkurencí uspět,“ potvrzuje rostoucí trend Olga Marešová, předsedkyně Czech pole and aerial sports federation, která mistrovství organizuje.

Přímý přenos ze soutěže můžete sledovat také na webu tn.cz.

Alice

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook