Geloren - kloubní výživa pro psy

Velikonoční výzdoba: S námi levně a rychle

5.4.2017
Foto: 123rf.com

Ať už si spojujete Velikonoce s vítáním jara a probouzením nového života, nebo pro vás mají význam spíše duchovní, jedno je pro všechny společné – možnost vyzdobit si svůj domov. Abyste však velikonoční výzdobu nezanedbala, je důležité si vše promyslet a nachystat včas.

Chcete si zkrášlit byt sváteční výzdobou, ale zatím nemáte žádnou inspiraci a Velikonoce vám připomíná jen lednice plná vajec? Pak čtete ten správný článek, který vám poradí, jak vyzdobit své bydlení originálními dekoracemi za pár korun. Nezapomeňte si nakoupit vše, co budete potřebovat, a zdobená vajíčka, pletené věnce nebo ozdobné květináče rozzáří váš domov – a co víc, při práci vám mohou pomáhat i vaše děti.

Bez vajíček to nejde

Zdobená vajíčka prostě nemohou chybět. Jsou jasným symbolem Velikonoc, a to v různých barvách a velikostech. Vajíčka mohou být plastová, keramická, papírová nebo klasická uvařená nebo vyfouknutá a ručně zdobená. Zkrátka jak se vám líbí. Můžete je pověsit na okno nebo k lustru, obložit košík s jarními květinami a dekorace je snadno a rychle hotová.

Foto: klingel.cz

Foto: klingel.cz

Ozdobené květináče

Zkuste letos udělat něco nového a vyzkoušejte vyzdobené květináče. V první řadě si musíte nějaký vybrat. Ideální je nějaký pestrobarevný, který prozáří místo, kde bude umístěn, ale výběr je čistě záležitostí vašeho vkusu. Naplňte ho aranžovací hmotou nebo jiným vhodným materiálem a navrch dejte ještě seno nebo usušenou trávu. Teď už můžete zdobit podle libosti. Zapichujte střídavě usušené větvičky, barevná vajíčka a kvítka umělých květin. Kdo chce, může přidat i malá kuřátka nebo jiné dekorace.

Věnce nemusí být jen na Vánoce

Krásný věneček nebo i hnízdečko můžete splétat z březových větviček, které jsou již v době Velikonoc dostatečně pružné a nebudou se lámat. Pokud se na pletení necítíte, můžete si věneček i koupit a ozdobit dle vlastní fantazie. Nebojte se při tom sáhnout po výrazných barvách. Letos jsou trendy červená, žlutá, oranžová a světle růžová.

Foto: klingel.cz

Foto: klingel.cz

Využít můžete snadno i to, co máte doma

Jestliže se chystáte na pečení, nevyhazujte skořápky od vajíček. Do jejich půlek vložte kousek vaty, nasypte semínka např. řeřichy, vložte do zásobníku na vajíčka a pravidelně vlhčete. Zakrátko získáte skvěle vypadající a nenáročnou přírodní dekoraci.

S tavicí pistolí můžete taktéž udělat zázraky. Otrhejte jehnědy nebo kočičky z větviček a přitavte je na vajíčko. Jestliže chcete větší dekorace, můžete si vytvořit podle šablony motivy svých oblíbených květin. Podle šablony pak květinu překreslete na samolepicí tapetu a nalepte na zeď. Váš byt bude vypadat, jako by do něj právě vstoupilo jaro.

Sama vidíte, že vyzdobit si svátečně byt nemusí být vůbec složité a ani finančně nákladné. Stačí zapojit jen kousek fantazie a práce vám jistě půjde od ruky. Za chvíli uvidíte, jak vám velikonoční atmosféra doslova vyrůstá pod rukama.

Martina Mádlová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook