Geloren - kloubní výživa pro psy

Vánoční fitness výzva

8.12.2017
17497868 - a woman is grabbing a love handle around her waist

Bojíte se, že se i letos necháte strhnout vánoční atmosférou a přejíte se cukrovím, vaječným koňakem, řízky, bramborovým salátem a dalšími vánočními lákadly, které k tomuto svátku zkrátka patří? Pak se připojte do naší fitness výzvy, která bude obsahovat 5 kroků k tomu, abyste si letos zachovaly krásně štíhlou postavu a nepřibraly ani kilo!

 Zdravější recepty

Prvním bodem z vaší letošní vánoční výzvy je hledání zdravějších receptů. Ať už to bude zdravé cukroví, vánočka nebo zdravější bramborový salát, receptů je nekonečné množství. Nemusíte se bát, že by zdravější verze vánočního menu byla méně chutná. Naopak, recepty chutnají výborně a možná vás zaujmou ještě více, než klasická verze! Který tradiční vánoční recept letos uvaříte zdravěji vy?

Nezapomínáme na pohyb

Při všem tom vánočním shonu, kupování dárečků, vaření a uklízení často zapomínáme samy na sebe a především na pohyb. Pokud k tomu zobeme vánoční cukroví, zaděláváme si na zbytečná kila navíc. Nezapomínejte na váš aktivní pohyb ani v čase Vánoc! Můžete s kamarádkou vyrazit na společnou hodinu aerobiku nebo do fitness centra, kde si během cvičení i skvěle odpočinete od všeho toho shonu, který se s Vánoci pojí.

Všeho s mírou

Na Vánoce se většina z nás ráda odměňuje za tvrdou práci, kterou jsme po celý rok vykonávaly. Dopřáváme si tedy spoustu dobrot a lenošení. To však vašemu tělu vůbec neprospívá. Odpočinek, návštěva rodiny a vánoční dobroty jsou určitě nedílnou součástí svátků, myslete však na to, že všeho byste si měly užívat s mírou. Pokud si večer sednete s mísou plnou perníčků k televizi, nečekejte, že se v lednu rafička na váze neposune o něco dopředu.

Cvičební plán

Mít po Vánocích figuru jako do plavek? Je to možné! Dopomůže vám k tomu i cvičební plán, který si samy vytvoříte. Na čistý papír si rozvrhněte každý den měsíce prosince, a naplánujte si, které dny chcete cvičit, a které odpočívat. Do plánu si zapište také důležité úkoly jako je nákup dárků nebo vaření a pečení, abyste věděly, kdy vám zbývá dostatek prostoru pro procházku, návštěvu fitness centra nebo pro odpolední výběh. Díky cvičebnímu plánu se vám bude lépe dařit plnit své cíle. Nezapomeňte, že byste se svému tělu měly věnovat alespoň 3x – 4x týdně a cvičení by mělo trvat minimálně 60 minut.

 Pevná vůle a motivace

Abyste vydržely cvičit a nepřejídat se sladkostmi po celý prosinec, bude k tomu nutná pevná vůle. A tu získáte pouze díky motivaci. Můžete se například vyfotit na začátku měsíce a dát si za cíl, že budete na jeho konci vypadat ještě lépe, mít vyrýsovanější svaly a o něco méně centimetrů v pase nebo na stehnech. Když budete mít dostatečnou motivaci, budete schopny čehokoliv a získáte tím lepší kontrolu nad sebou samotnými. Samy musíte nejlépe vědět, čeho na své postavě chcete dosáhnout. Prosinec je pro vás již sám o sobě velkou výzvou!

Na co ještě v období Vánoc myslet?

  • Každé rodinné setkání není o jídle. Nepřejídejte se jen proto, že oslavujete společné chvíle.
  • Pozor na oblíbené vánoční alkoholické drinky. Obsahují spoustu cukru, který se v těle mění na tuk.
  • Vánoční menu není zrovna bohaté na ovoce a zeleninu. Nikdy na ně ale nezapomínejte!
  • Když zhřešíte, nevyčítejte si to. Dbejte ale na to, aby to nebylo příliš často!
  • Snídejte zdravě a každý den!
  • Nedržet žádné diety, ale mějte vyvážený jídelníček.

Řešíte v čase Vánoc vaši postavu nebo si jen užíváte klid a pohodu?

Tereza Obořilová

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook