Geloren - kloubní výživa pro psy

Vánoce: Darujte dobrý skutek

17.12.2017
Foto: pixabay.com

Vánoce jsou časem, kdy si více než kdy jindy uvědomujeme, že bychom neměli zapomínat na dobré skutky. Nejen, že vás zahřejí u srdce, ale také vykouzlí nejeden úsměv na tvářích okolo vás. Do jakých projektů se můžete zapojit?

Vánoce už odedávna vnímáme jako svátky klidu, míru a pohody. Večery strávené s rodinou při sledování pohádek se svítícím stromkem v pozadí zažil určitě každý. Mnoho lidí si ale v poslední době posteskne, že se z těchto svátků vytratil jejich původní význam. Při honění se za co největším počtem dárků a předháněním se v tom, čí svátky byly dražší a luxusnější, úplně zapomínáme na to, že na světě existují lidé, kteří nemají vůbec nikoho, s kým by mohli tyto dny radosti prožít. A co víc – mnoho z nich nikdy nedostalo opravdový dárek od srdce.

Protože si myslíme, že lidé by si měli vzájemně pomáhat, představujeme vám několik projektů, díky kterým můžete kousek dobra do světa přinést i vy.

Ježíškova vnoučata

Tento projekt vznikl pod záštitou Českého rozhlasu, který se jeho prostřednictvím snaží pomoci seniorům žijícím samostatně i ve specializovaných zařízeních. Ze seznamu přání si můžete vybrat to své, které se vám zdá nejvíce sympatické. Nechybí mezi nimi skromná přání, jakým je například krmivo pro kočku, nová deka, nebo přání moci jít na koncert Karla Gotta.

Udělejte radost osamělým seniorům na https://www.jeziskovavnoucata.cz.

Strom splněných přání

Strom splněných přání je obdobným projektem, který je tentokrát zaměřený na děti z dětských domovů. Na seznamech přání nechybí mobilní telefony, ale ani nová bunda či sportovní boty. V tomto projektu se můžete rozhodnout, jak staré dítě obdarujete, nebo finanční strop vámi darovaného dárku.

Udělejte radost opuštěným dětem na https://www.stromsplnenychprani.cz

Armáda spásy

Každým rokem v nejednom větším městě vídáte Santu zvonícího na zvonek, vedle kterého postává kotlík na drobné mince. Tito pánové nepracují pro nikoho jiného než pro Armádu spásy. Armáda spásy se zaměřuje na pomoc lidem v obtížné životní situaci a poskytuje více než 60 sociálních služeb. Určitě ve své kapse najdete pár drobných, díky kterým bude pomoc pro potřebné opět o trochu dostupnější.

Pomoc útulkům

O Vánocích by se nemělo zapomínat ani na naše čtyřnohé přátele, kteří neměli takové štěstí a jejich majitelé se jich z nějakého důvodu buď zřekli, anebo hůř – prožili kruté týrání. Ačkoliv v současnosti neregistrujeme kompaktní portál, kde byste mohli darovat jednotlivá přání, stačí se obrátit na váš lokální útulek. Jistě ocení jak finanční obnos, tak krmivo a hračky pro všechna čtyřnohá zlatíčka.

Jaký dobrý skutek plánujete na letošek vy?

Kateřina Umová

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook