Geloren - kloubní výživa pro psy

Umění street style ve čtvero ročních obdobích: Bombaj

7.8.2016
Foto: pinterest.com

Londýn, New York, Paříž, Milán… To všechno jsou vyhlášená módní centra, která módní nadšenci z celého světa pravidelně sledují a napodobují. Styl, originální nápady a módní trendy se ale rodí po celém světě, i tam, kde to možná tolik nečekáte! Podívejte se s námi dnes na módu z ulic indické Bombaje a nechte se inspirovat.

Bombaj: prolínání kultur

Bombaj neboli Mumbai je největší a nejbohatší město v Indii – také proto se tu konají různé prestižní filmové festivaly či módní týdny a sídla tu mají snad všechny známé světové značky. Bombaj se tak s klidem může postavit po bok měst evropských nebo amerických. Čím se ale výrazně liší, je barvitost kultury, která nám je přece jen trochu vzdálená.

Tropické podnebí, do kterého Bombaj spadá, je specifické celoročně vysokými teplotami a obdobím dešťů, které trvá od června do září. Také proto se tentokrát ve článku nebudeme zaměřovat na jednotlivá roční období, ale spíše podrobněji nahlédneme k tomu, co se nosí a jak.

Vliv tradičního oděvu

Jakkoli „napřed“ je Bombaj oproti jiným částem Indie a jakkoli se tu ve velkém zastoupení nosí „normální“ oblečení, jako u nás, díky velkému prolínání západní a východní kultury, vliv tradičního oblékání (sárí, lesklé, drahé, hedvábné materiály, ornamentální zdobení, volné střihy sukní, výrazné barvy a vzory) tu určitě nepřehlédnete. Vzory všeho druhu ulice zcela ovládají, nejčastěji jde o květinové potisky.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

V Indii se totiž více než kde jinde drží stále jistá věrnost tradici, kterou sice někteří kritizují a boří, ale většina chválí a chrání. Místní návrháři tak mají dva různé názory a přístupy: buď obměňují a inovují tradiční kousky, nebo se snaží od „předlohy“ co nejvíce odpoutat a přiblížit se co nejvíce trendům západní kultury, ponechávajíc si jen typické materiály nebo oblibu v bohatém zdobení.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Ostatně kouzlu indického oblékání propadli i uznávaní evropští návrháři, jako je Karl Lagerfeld, který před několika sezonami představil celou řadu oblečení inspirovaného touto indickou Mekkou módy, Chanel: Bombay to Paris.

5ff4193b28811474ec90fd9e692459b4

Doplňky a šperky

Co vás může na ulicích Bombaje okamžitě zaujmout, jsou originální doplňky, jako třeba různě ovázané šátky na hlavě, nebo velmi výrazné šperky – ať už jsou to zlaté kroucené náušnice nebo náhrdelníky z barevných kamínků.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Co říkáte na módu z ulic Bombaje? Líbí se vám, jak se v Indii stále drží tradiční oděvy? Napište nám, váš názor nás zajímá!

Natalie K

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook