Geloren - kloubní výživa pro psy

Účesy: Naučte se účesy inspirované 50. léty

29.5.2017
Foto:  MissFotland

Už vás nebaví vaše obvyklá úprava vlasů a dala byste přednost něčemu stylovějšímu? Pak spolu s námi vyzkoušejte několik účesů z éry 50. let, které zvládnete v pohodlí domova.

Éra 50. let je v současné době velmi populární – nejenže se neustále promítá do světové módy, a to hlavně díky Diorovu New Looku, ale také představuje vhodnou módu pro všechny ženy, které se potýkají s nedostatkem oblečení, které by podtrhovalo jejich křivky. Široké sukně v midi délce, lodičkové výstřihy a pásky dokázaly z každého děvčete udělat hotovou ženu.

Časem mnoho z nás uznává, že dnešní móda potlačuje elementární ženskost, kterou se pyšnily jak naše maminky, tak babičky a prababičky.

Nenutíme vás chodit do práce v šatech, pokud se stejně musíte převléknout do stejnokroje či zvedáte těžké předměty, ale svoji ženskost můžete podtrhnout alespoň svým účesem.

Pojďte se přesvědčit, že tyto účesy ve skutečnosti nejsou tak pracné, jak jste si vždy myslela.

Účes 1:

Své vlasy řádně vykartáčujte a sčešte dozadu. Nyní vezměte prameny na obou stranách čela, těsně u hlavy a zatočte je směrem dovnitř. Na obou stranách pramen zvedněte a vlasy vytáhněte z ruličky směrem ven, čímž získáte poměrně stabilní vlnu. Nyní vlasy zasponkujte. Aby vlasy pod vlnou nebyly příliš u hlavy, můžete je nadzvednout koncem hřebenu, kterým je jemně povytáhnete.

Nyní vlasy sepněte do gumičky, kterou zamaskujete pramenem vlasů, kterým obtočíte gumičku dokola a zafixujete sponkou. Pokud chcete, aby váš účes vypadal více dobově, můžete kolem gumičky ovázat ještě šátek.

Účes 2:

Opakujte předchozí postup, pouze odepněte vlasy okolo gumičky a stáhněte ji téměř ke konečkům vlasů. Nyní vlasy začněte rolovat směrem dovnitř a připevněte je důkladně sponkami.

Tento účes můžete ozvláštnit drobnou čelenkou.

Účes 3:

Vlasy důkladně pročešte hřebenem a vytvořte jasně zřetelnou pěšinku na boku hlavy. Vlasy nyní sčešte směrem dozadu a zhruba v polovině hlavy začnete prameny rolovat směrem dovnitř. Na samotném vrcholu hlavy prameny zafixujte vlasovou podložkou. Stejný postup opakujte i na druhé straně hlavy. Vnější prameny vlasů na zadní straně hlavy zatočte směre dovnitř a vytvořte nízko položený culík. Opět gumičku potáhněte téměř ke konečkům vlasů a vlasy srolujte do drdolu, který připevníte sponkami.

Účes 4:

Vlasy důkladně pročešte. Nyní vezměte přední prameny vlasů a natupírujte je u kořínků. Nyní tento pramen omotejte kolem prstů směrem dovnitř a vytvořte ruličku, kterou zasponkujete. Nyní vezměte prameny rámující obličej a proces opakujte.

Vlasy na zadní straně hlavy rozčesejte a rozdělte na 3 sekce, aby se vám ruličky dělaly lépe. Proces bude stejný jako u předních ruliček s tím rozdílem, že nyní ruličky zafixujete dvěma sponkami.

Účes 5:

Jednodušší varianta předchozího účesu, kdy vytvoříte 3 ruličky na přední straně hlavy a vlasy na zadní straně upravíte do francouzského copu, ze kterého vytvoříte malý drdůlek. Opět důkladně zasponkujte.

Účes 6:

Vlasy sčesejte dozadu a vytvořte drdol. Nyní vlasy jemně natupírujte a pramen vlasů zamotejte. Nyní ho obtočte okolo gumičky a zafixujte sponkami.

Účes 7:

Stejný postup opakujte i v tomto případě, pouze vlasy vzadu otočte několikrát směrem nahoru. Nakonec účes připevněte sponkami. Tento jednoduchý účes můžete doplnit o šátek, který omotáte kolem hlavy.

Zaujaly vás tyto účesy? Napište nám do komentářů.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook