Geloren - kloubní výživa pro psy

Trápí vás vysoký tlak? Bojujte s ním přírodní cestou

17.9.2016
Foto: 123rf.com

Vysoký krevní tlak v současnosti trápí velké množství lidí. Mohou se dostavit bolesti hlavy, dušnost, bušení srdce, šumění v uších a tlak v očích. Příčiny jsou různé, nejčastěji souvisí se stresem, nadváhou a také dědičností. Chcete s vysokým tlakem účinně bojovat? Podívejte se, jak na to!

1) Pijte vhodné čaje

Zapomeňte na zelený čaj, který vás nabudí. Vynechejte také černý a heřmánkový čaj. Vyhněte se čajům, které obsahují ibišek, skořici a lékořici, naopak volte čaj s řebříčkem. Ten snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy. Připravte si ho ze dvou lžiček sušeného řebříčku, které přelijete 200 ml horké vody.

2) Vyzkoušejte bylinnou tinkturu

Smíchejte stejný podíl tinktur z bílého jmelí, kozlíku lékařského a meduňky. Tyto tinktury poté přidávejte do mátového čaje. Ihned můžete vidět zlepšení a uklidnění. Výhodou je, že tato směs tinktur působí i na nervový systém.

3) Potřebujete draslík

Nejlepším zdrojem draslíku je avokádo, velké množství obsahují také banány a meruňky. Zařaďte je do svého jídelníčku a denně dbejte na to, abyste přijali alespoň 4,7 g draslíku. Zkuste se někdy na tento fakt zaměřit a zjistit, kolik draslíku denně zkonzumujete vy.

4) Lněné semínko

Pokud denně zkonzumujete čtyři lžíce lněného semínka, výrazně zlepšíte svůj tlak. Lněné semínko pomáhá také při srdečních onemocněních, zlepšuje průběh menopauzy a je bohaté na živiny, minerály a hlavně vlákninu.

5) Konzumujte tyto potraviny

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Do svého jídelníčku zařaďte česnek, rybí olej, čerstvou šťávu z červené řepy, kterou smícháte s medem, celer, okurku nebo okurkovou šťávu, cibuli, banány, grapefruity a také jablka. Vědci objevili, že krevní tlak snižuje dokonce už i jablečné aroma.

6) Doplňte vhodné vitamíny

Doplnění důležitých vitamínů vám výrazně uleví. Hlavní jsou vitamíny E a B3. Tyto vitamíny snižují krevní tlak a dokonce i cholesterol. Dbejte na to, aby vašemu tělu nechyběl ani vápník. Dopřejte si tedy mák, sóju, listovou a kořenovou zeleninu, sušené fíky a mandle.

7) Čínská medicína

Tradiční čínská medicína radí výtažky ze jmelí. To je však ve větším množství toxické. Vyzkoušet můžete i arónii, černý bez a výtažek z hlohu. Může vám pomoct také akupunktura a akupresura, některým pomáhá meditace, jóga a Čchi-king. Vyzkoušejte to, co bude vyhovovat právě vám.

Další tipy

  • Dopřejte si otužovací sprchu. Střídejte teplou a studenou vodu.
  • Zařaďte do svého harmonogramu pravidelné cvičení a snižte tělesnou nadváhu.
  • Pokud vás něco naštve nebo vystresuje, tak tuto nerovnováhu vyrovnejte – procházkou do lesa, hrou s dětmi nebo zvířaty, tancem, zpěvem, čímkoliv, co vám zvedne náladu.
  • Omezte kořeněná jídla a snižte příjem soli.
  • Nejezte tučná a smažená jídla. Zařaďte do svého jídelníčku zeleninu, semínka a obiloviny.
  • Omezte kávu, čaje, alkohol a cigarety.
  • Při vysokém tlaku zkuste žvýkat lžičku semen kopru, tlak by se měl rychle snížit.

Jak řešíte problémy s vysokým tlakem vy? A co vám pomáhá?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook