Geloren - kloubní výživa pro psy

Trápí vás kruhy pod očima? Pryč s nimi!

27.8.2017
Foto: 123rf.com

Kruhy pod očima jsou nepříjemnou vadou na kráse. Pokud na ně trpíte, zamyslete se, jestli jejich vznik nějak nepodporujete. Prim při vzniku hraje nedostatek spánku, ale i jeho přebytek, stres, dehydratace, hodně pláče nebo alkoholu, nebo také přemíra soli. Potýkají se s nimi i muži. My je však s menším či větším úspěchem můžeme schovat pod korektor nebo make-up, ale jsou i jiné způsoby. Samozřejmě i v boji s kruhy pod očima platí, že prevence je nejlepší pomocník. Přinášíme pár tipů, jak s nimi zatočit, a také první pomoc, když už jsou kruhy pod očima vidět i z vesmíru.

Spánek

Určitě jste si všimla, že jste-li unavená, kruhy jsou více viditelné. Spánek do půlnoci je nejzdravější, proto šup do postele co nejdříve. Dodržujte také zásady správného spánku – vhodná matrace, vyvětraná místnost, tma a ticho.

Pijte!

Je to základ, všichni to víme, ale často základní pravidlo vypít alespoň dva litry čisté neperlivé vody denně nedodržujeme. Pitný režim doplňte také čajem. Dostatek tekutin v těle vám zjemní pokožku a pomůžu detoxikovat tělo.

Bez alkoholu a kofeinu

Pokud se chcete zbavit kruhů pod očima, vyhněte se alkoholu. Zadržuje v těle vodu a následkem jeho konzumace mohou být právě kruhy pod očima. Kofein naopak tělu pomáhá odvodňovat, avšak oddaluje únavu a vy pak odkládáte spánek. A kruhy jsou na světě – pod vašimi kukadly. Mějte na paměti, že kofein není jen v kávě, ale i v kole a energetických nápojích.

Vitamíny

Pořád omílané – jíst hodně ovoce a zeleniny – platí i tady. Vitamíny a minerály v nich obsažené, zvláště vitamín C, pomůžou vyživit vaši pleť a kruhy pod očima zesvětlí.

Pryč s líčením

Dbejte na to, abyste se každý den odlíčila. Vždy, i když jdete spát třeba jen na pár hodin. Postupujte jemně, okolí očí je velmi citlivé a kosmetika speciálně určená na oči a jejich okolí by měla být samozřejmostí.

Nesolit

Vyměňte sůl raději za bylinky. Nadměrný příjem soli má vliv na zadržování vody v těle a tvorbu otoků, třeba právě pod očima.

Ochrana před sluncem

Slunce a kruhy pod očima jsou kamarádi, omezte tento vztah použitím opalovacího krému a hlavně noste sluneční brýle. Ty můžete použít nejen jako prevenci, ale i jako maskování, když už jsou kruhy viditelné.

První pomoc

Když selže prevence a pod očima se vám vytvoří kruhy, že byste se na nich mohla houpat, přichází na řadu osvědčené fígle, jak se už existujících nevzhledných kruhů rychle zbavit.

Čajový váček: Dejte si černý nebo heřmánkový čaj, vyjměte sáčky a nechte je vychladnout. Následně je přiložte na oční víčka. Sáčky by měly pomoci za 10-15 minut. Během této doby oblast očí prokrví a kruhy se zmenší.

Okurka: Salátová okurka je na likvidaci kruhů pod očima tutovka. Obsahuje vitamíny E, C a B, osvěžuje a zklidňuje pleť. Omytou okurku nakrájejte na plátky a naskládejte kolem očí. Nechte působit 5-10 minut.

Brambory: Brambory obsahují enzymy a mají lehce bělící účinky, a to právě hlavně na tmavé kruhy pod očima. Nakrájejte bramboru na plátky a přiložte je kolem očí. Nechte působit 10 minut.

Trápí vás kruhy pod očima? Která finta na jejich odstranění na vás zabírá nejvíc?

Markéta Jargusová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook