Geloren - kloubní výživa pro psy

Toužíte po světlejších vlasech, ale zároveň je nechcete trápit peroxidem? Spolehněte se na přírodu!

10.9.2015
Foto: 123rf.com

Jestliže toužíte po světlejších vlasech, ale nechcete jim ubližovat ničivým peroxidem, obraťte se na přírodu, která nabízí hned několik možností. Nedosáhnete sice platinové ani světlé blond, ale o pár odstínů se vám vlasy jistě podaří zesvětlit i bez nežádoucí chemie. Jak na to?

Vsaďte na sílu citronů

Citron dokáže zesvětlit jak zuby, tak i vlasy. Budete potřebovat zhruba jeden šálek citrónové šťávy zbavené dužniny, kterou je nezbytné zředit vodou. Míra zředění rozhodne o síle zesvětlení, ale také o poškození – doporučujeme 1:1. Po nanesení směsi vyrazte na sluníčko. Pokud vám počasí nepřeje, vlasy vyfoukejte fénem.

Pivo jako ohleduplný zesvětlovač

Pivo obsahuje vitamin B a právě díky této složce je schopné vlasy zesvětlit. K zesvětlení budete potřebovat čtyři láhve piva a sluníčko, na kterém strávíte pár minut. Procedura je bohužel zdlouhavá a je nutné ji opakovat 2-3x týdně.

Med jako zdroj peroxidu vodíku

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Peroxid vodíku obsažený v medu je k vlasům šetrný a společně s destilovanou vodou tvoří přírodní zesvětlovač. Směs na odbarvení vytvoříte jedním dílkem medu a šesti díly destilované vody. Po nanesení pomocí štětce vlasy obalte igelitem jako u běžné barvy a  směs nechte hodinu působit. Med na rozdíl od citronu a piva nejlépe působí v chladu, proto se zdržujte na studeném venkovním vzduchu. Pokud tedy vlasy zesvětlujete teď v létě, ideální dobou pro medovou masku bude večer, kdy už je chladněji. Vlasy po hodině opláchněte a naneste vyživovací masku.

S heřmánkem ke světlým vlasům

Heřmánek se hojně využívá v kosmetice, ale vám stačí, když investujete dvacku a koupíte si heřmánkový čaj. Celé balení povařte 15 minut v jednom šálku vody a po vychladnutí (zhruba na 50 stupňů) přidejte čtvrt lžičky levandulového oleje a šálek bílého jogurtu. Vlasy zabalte do igelitu a směs nechte působit 30 minut, poté důkladně opláchněte.

Pomoci k zesvětlení může i zelenina – rebarbora

Na rozdíl od předchozích pomocníků rebarbora vlasy nezesvětlí, ale obarví nažluto. Lžíci sušeného kořene vařte ve čtyřech šálcích čisté vody přibližně hodinu. Poté směs sceďte a nechte vychladnout. Druhou možností je nasekat čtvrt šálku čerstvé rebarbory a vařit ve dvou šálcích vody. Po nanesení ke konečnému zesvětlení opět pomůže sluníčko či fén.

Jestliže chcete mít krásné a zdravé vlasy, používejte také speciální vlasové přípravky. Vhodné jsou oleje, ty nanášejte především na konečky vlasů (stačí malé množství). Výborný je zejména olej olivový či kokosový. Občas své vlasy obdarujte také maskou na vlasy, některé si můžete vytvořit i samy doma – http://kralovstvizen.cz/tipy-na-domaci-vlasove-masky-ktere-zarucene-funguji/. Snažte se příliš často nepoužívat žehličky na vlasy, kulmy a fény a vyvarujte se horké vody. Pečujte o své vlasy a okouzlete okolí krásnou hřívou!

Karin Petřeková

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook