Geloren - kloubní výživa pro psy

Tipy na doma vyrobené dárky

20.11.2017
Foto: pixabay.com

Zkuste letos přípravu vánočních dárků nepodcenit a potěšte své blízké originálními a vlastnoručně vyrobenými dárky. Je jen na vás, jaké dárky vyrobíte, ale uvidíte, že budou patřit mezi největší překvapení pod vánočním stromkem.

Cedule do domácnosti

Zajímavým dárkem může být dřevěná cedule, kam napíšete nebo namalujete cokoliv, co se týká obdarovaného. Můžete tak svým blízkým vytvořit uvítací ceduli na dveře, na zahradu nebo třeba na terasu. Můžete napsat oblíbený citát nebo také přimalovat symboly, které dotyčného vystihují. Raději se vyhněte anglickým nápisům, které moc lidí neocení a většinou jsou nudné a neoriginální.

Pro milovníky knih

Pokud máte kolem sebe knihomoly, máte vyhráno. Pro ně se dárky vyrábí nejlépe. Kromě knihy, kterou jim samozřejmě koupíte, jim můžete vyrobit záložku do knihy. Namalujte jim oblíbené motivy, klidně nalepte fotografie a nechte záložku zatavit do fólie v jakékoliv reklamní agentuře, většinou to stojí kolem 10 Kč. Z fimo hmoty můžete vyrobit také přívěsek na klíče nebo na mobil (samozřejmě ve tvaru knihy nebo knihovny).

Kuchařkám i ženám v domácnosti

Ideálním dárkem třeba pro babičku, maminku, ale taky kamarádku může být kniha na recepty. Tu můžete vytvořit sama. Připravte si papír, vložte do prošitých desek a svažte jako knihu, můžete ji různě dozdobit a klidně vložit své oblíbené recepty. Stejně tak můžete vytvořit vaše společné album, knihu na vzpomínky nebo scrapbook, kam nalepíte společné zážitky a máte ideální dárek pro sestru nebo kamarádku.

Vyrobte hru

Pokud hledáte dárek pro celou rodinu, dejte se do výroby zábavné hry. Z kamenů můžete vytvořit například piškvorky. Ty můžete klidně hrát doma na látce nebo třeba venku na pařezu a můžou zde sloužit i jako dekorace. Stejně tak můžete vymyslet a vyrobit jinou hru, třeba osobní aktivity, hádání věcí nebo třeba pantomimu. Stačí nadepsat lístky a připravit je třeba do krabiček. Fantazii se meze nekladou a inspirovat se můžete jakoukoliv existující hrou.

Praktické dárky

Nápadem, který potěší vaše blízké, ale i kamarády a partnera, jsou praktické dárky, které sama vyrobíte. Může se jednat o keramický hrnek, který na kurzu vytočíte na kruhu a poté namalujete, můžete svému partnerovi uplést šálu v barvách jeho oblíbeného fotbalového klubu nebo můžete vyrobit domácí mýdlo, které ocení hlavně dámská část rodiny. Oblíbenými praktickými dárky jsou také jedlé dárky. Darujte vlastní marmeládu, pečený čaj nebo sušenky, které budou chutnat dětem i dospělým. Přiložte klidně recept a ozdobte dárek mašlí a vlastnoručním popiskem.

Originální dárky

Pokud plánujete darovat něco nového a originálního, zaměřte se na osobní dárky, které vás s obdarovaným přímo spojují. Můžete namalovat obraz a nechat jej zarámovat, vytvořit koláž z fotografií nebo darovat třeba 12 obálek, ve kterých bude na každý měsíc naplánovaná jiná aktivita, například kino, hvězdárna, romantická večeře a podobně. Oblíbené jsou také dárky z fotografií, kdy můžete vytvořit koláž, nechat natisknout společnou fotografii na tričko, na polštářek nebo třeba vtipnou fotografii nechat natisknout na trenýrky.

Jaké další dárky můžete vyrobit? Máte tipy pro ostatní?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook