Geloren - kloubní výživa pro psy

Tipy, jak výrazně ušetřit v domácnosti – díl první

3.11.2017
Foto: pixabay.com

Peníze řešíme dnes a denně, a pokud hledáte způsoby, jak je výrazně ušetřit, jste tady správně. Inspirujte se chytrými tipy a radami, jak v domácnosti co nejvíce ušetřit. Pokud tato pravidla dodržíte, budete opravdu mile překvapeni a vaše peněženky budou příjemně plné.

 • Na začátku topné sezóny odvzdušněte radiátory. Díky tomu budete místnosti ve svém domě nebo bytě vytápět rovnoměrně a na rozpočtu za topení se to určitě projeví.
 • Nejnižší teplota by měla být v ložnici, zde vám klidně stačí 18 °C. Ani zbytek místností se však snažte nepřetápět. Když snížíte teplotu o jeden jediný stupeň, ušetříte až šest procent nákladů na topení.
 • Topení můžete stáhnout také na chodbách a v místnostech, které nepoužíváte. Pokud v kuchyni třeba půl dne pečete, nebojte se teplotu snížit i zde, trouba kuchyň vytopí stejně dobře jako topení.
 • I když necháte spotřebiče v klidovém režimu nebo v režimu stand-by, stále spotřebovávají energii. Jste-li celý den v práci, vypněte spotřebiče vypínačem, pokud jedete na víkend pryč, vytáhněte je ze zásuvky. Když zrovna nenabíjíte mobil, vytahujte ze zásuvky i nabíječku.
 • Vodu a také elektřinu pro výrobu teplé vody ušetříte, pokud budete nádobí umývat hromadně, a to třeba dvakrát denně. Pokud máte myčku, pouštějte ji, až když je opravdu plná. Zvolit můžete úsporný program, který nádobí umývá s vodou ohřátou jen do 50 °C.
 • Vyměňte klasické žárovky za LED žárovky, dokážete tak ušetřit až 80 procent nákladů. Na zahradě, při vjezdu do garáže a klidně i na terase pak používejte solární osvětlení. Někdy můžete také svítit jen pomocí svíček a udělat si tak romantickou atmosféru úplně bez světel.
 • Denně si dopřejte jen sprchu a vanu si dejte třeba jednou týdně. Výrazně ušetříte také tehdy, když spojíte příjemné s užitečným a do vany půjdete zároveň s partnerem. Pokud máte malé děti, klidně je koupejte ve vaně společně.
 • Pokud chcete ušetřit také za jídlo, pečlivě plánujte své vaření. Napište si seznam surovin a seznam receptů, které máte v plánu vařit, a dle toho nakupujte. Nemusíte kupovat nic navíc, nakupte základní suroviny a také trvanlivé suroviny. Nebojte se mrazit jídlo, když jej nesníte všechno, a při vaření se snažte spotřebovat opravdu všechno, například z kuřete nejen maso, ale také kosti a vnitřnosti. Uvařené maso z polévky použijte na rizoto a máte jídlo i na další den.
 • Co se týče praní, perte až tehdy, když je pračka plná. Běžně můžete prát na 40 °C a pokud chcete ušetřit za aviváž nebo prášek, tak není nic jednoduššího, než si ho doma umíchat z jedlé sody a vonných esencí nebo přírodních bylinek.
 • Pokud vám to není příliš nepohodlné, používejte při práci nebo surfování po internetu raději notebook než stolní počítač. Notebooky jsou často mnohem úspornější, a navíc je práce na nich rychlejší a můžete pracovat téměř kdekoliv v domě.
 • Neplýtvejte vodou, když si čistíte zuby. Nemusíte ji mít puštěnou po celou dobu. To stejné platí u holení. Pořiďte si pákovou baterii a vodu vždy zastavte a jednouše znovu pusťte. Na toaletu si pořiďte dvoustupňové splachování, tímto krokem také opravdu výrazně ušetříte.

Máte další tipy, jak výrazně ušetřit?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook