Geloren - kloubní výživa pro psy

Tipy, jak výrazně ušetřit v domácnosti – díl druhý

7.11.2017
Foto: pixabay.com

V domácnosti můžete ušetřit několika způsoby, a to ať už se jedná o vodu, elektřinu, plyn nebo třeba peníze v rodinném rozpočtu. Inspirujte se tipy, které vám poradí, jak zvládnout různé situace, abyste ušetřili a nemuseli se příliš omezovat.

 • Pořiďte si na sprchu úspornou hlavici. Tato investice se vám opravdu vyplatí, protože za minutu můžete snížit průtok vody při sprchování až o polovinu.
 • Pokud jezdíte do práce autem, spočítejte si, jestli se vám to vyplatí. Máte také možnost jezdit na kole, městskou hromadnou dopravou nebo vás v ideálním případě může jet v autě víc. Domluvte se s kamarádem, sousedem nebo kýmkoliv na spolujízdě a využijte volná místa v autě.
 • V kuchyni při vaření můžete ušetřit, pokud si pořídíte úsporné a energeticky nenáročné spotřebiče a pomocníky. Mezi takové patří například úsporná indukční deska, která neplýtvá teplem.
 • Možná se budete divit, ale placení hotovostí je mnohem spořivější metoda než placení jen kartou. Věřte, že peníze z karty utratíte mnohem rychleji než peníze v peněžence, které si jednoduše spočítáte a fyzicky si je můžete osahat a držíte je přímo v ruce.
 • Zamyslete se, zda je pro vás výhodné kupovat neustále nové baterie do malých spotřebičů, jakými je například fotoaparát, holící strojek nebo třeba zubní kartáčky a masážní přístroje. Ideální volbou je investice do nabíječky a nabíjecích baterek, které vydrží mnohonásobně déle než obyčejné baterky.
 • Pokud jste zvyklí usínat u televize, vždy na ni nastavte funkci vypnutí třeba za hodinu nebo za dvě. Nenechávejte televizi hrát celou noc. Časový spínač vám výrazně ušetří, a navíc si v tichu a tmě mnohem více odpočinete.
 • Oblečení a prádlo žehlete, až když je suché. Prádlo by nemělo být mokré, ale rozhodně by nemělo být ani přeschlé. Tím, že budete žehlit prádlo ve vhodný okamžik, dokážete ušetřit až 50 % energie.
 • Na zahradě mějte sudy nebo jiné nádoby na dešťovou vodu. Touto vodou můžete zalévat zahradu a budete to mít zdarma. Použít ji můžete i do domu na zalévání květin v květináčích.
 • Zkontrolujte kohoutky, aby z nich nekapala voda, a to jak v kuchyni, tak v koupelně. Pečlivou kontrolou se dá ušetřit a někdy to může být i 1000 korun za rok.
 • Při vaření jídla, které by se mělo vařit delší dobu, se nebojte použít tlakový hrnec, který urychlí dobu vaření a uspoří tak velké množství energie. Pokud připravujete jídlo v troubě, snažte se ji otvírat co nejméně, a udržujte v ní teplo, pokud ji rozehříváte dopředu.
 • Nebojte se nakupovat ve slevách, pokud máte dané potraviny kde a jak uchovat. Klidně kupte v akci větší množství surovin, které používáte často. Sem patří třeba mouka, cukr, popřípadě rýže, těstoviny a podobné suché potraviny. Prohlídnout si můžete reklamní letáky, ale také nabídku na internetu, kde najdete ty nejlevnější nabídky a můžete zde srovnat několik obchodů najednou. Oblečení můžete koupit v second-handu, i zde se najdou kvalitní a hezky vypadající kousky.

Jak ve své domácnosti šetříte vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook