Geloren - kloubní výživa pro psy

Tipy, jak domácnost připravit na jarní slunce

18.3.2016
Foto: pixabay.com

Jaro už je s definitivní platností tady. O tom svědčí nejen datum v kalendáři, ale i prodlužující se dny, probouzející se příroda a přibývající množství slunečního svitu. Sluneční paprsky, které se nám opírají do oken, nejen zlepší naši náladu, ale zároveň také nemilosrdně odkryjí všechny šmouhy a prach. Je až s podivem, že je přes okna vůbec ještě něco vidět! Nezbývá tedy než překonat lenost a nechuť a pustit se do úklidu.

Mytí oken nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti, párkrát do roka však nemáme na vybranou. Proč si ale tuto činnosti neulehčit? Se správnou úklidovou technikouprofesionální kvalitní úklidovou chemií vám práce půjde pěkně od ruky. K mytí zvolte profesionální čističe určené na okna a skla, ty totiž zaručí perfektní výsledek. Navíc díky tomu, že se vesměs jedná o koncentráty, budete prostředku potřebovat daleko méně, a ušetříte tak svůj rodinný rozpočet.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Pečlivě umyjte nejen okno samotné, ale i jeho rám. Pak použijte měkké hadříky, kterými okno vytřete do sucha a vyleštíte.

Zapomeňte na staré nekvalitní hadry, ty vám práci leda tak ztíží. Mohou totiž pouštět chlupy, které se zachytí na oknech. Daleko lépe poslouží kvalitní utěrky či hadry z mikrovláken nebo houbičky. Hodit se budou také praktické stěrky a rozmýváky, které jsou skvělou náhradou klasického mytí oken hadrem. Perfektně odstraní všechny nečistoty a zabrání vzniku šmouh a skvrn od vody, okna tak budou rychle perfektně čistá a lesklá. Užitečným pomocníkem je také vysavač na okna, který vysává a leští okna beze skvrn. Funguje na baterie a hodí se pro čištění klasických i střešních oken, zrcadel, ale i sprchových koutů a dlaždic.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Nenahraditelným pomocníkem, který se v domácnosti často hodí i mimo velký úklid, je žebřík. Vybrat si můžete mezi teleskopickými žebříky, štaflemi či hliníkovými schůdky.

Dokonale vyleštěná okna ale nejsou vše. Nezapomeňte, že k oknu patří také záclony, závěsy, rolety a žaluzie. Proto svou pozornost během úklidu zaměřte i na ně.

Pak už jen stačí naaranžovat na parapet truhlíky a květináče a těšit se z té nádhery. Přes čisté okno je ten pohled na svět přece jen o něco hezčí.

Šárka Nádeníčková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook