Geloren - kloubní výživa pro psy

Také vás trápí záněty močových cest?

30.9.2017
Foto: 123rf.com

Stále je tu zimní období a ať chceme nebo ne, je to čas různých chřipek, viróz a nemocí z nachlazení. Po nich se na druhé místo řadí zánět dolních močových cest. Pokud jste ho již prodělaly, víte, o čem je řeč. Nepříjemné onemocnění, kterým trpíme převážně my, ženy.

Jak k onemocnění dochází?

Zánět močových cest způsobuje z 95 procent bakterie Escherichia coli, která přežívá ve střevní mikroflóře, kde je nám ale velice užitečná. Do močové trubice se ve většině případů dostane z blízkého konečníku. Navíc ženy mají krátkou močovou trubici a bakterie se do močovodů a měchýře dostanou raz dva. Pro zajímavost, délka ženské močové trubice je asi 4 centimetry, zatímco mužské 20 – 25 centimetrů.

Příznaky                                                          

Zánět močových cest poznáte podle následujících příznaků:

 • Nutkání močit, i když máte močový měchýř vyprázdněný.
 • Pálení během močení.
 • Bolest v oblasti močové trubice.
 • Celková únava a teplota.
 • Krev v moči.

Zánět je třeba odhalit a léčit co nejdříve, aby se nestal chronickým. To znamená, že by bolest v menší míře stále přetrvávala a zánět se mohl rozšířit dále, tedy i do ledvin. A to je velice nebezpečné.

Léčba

Pomocí vyšetření moči lékař zjistí původce zánětu a pak nasadí nejvhodnější léky. Většinou antibiotika. Doporučuje se k nim také užívat probiotické přípravky pro obnovení střevní mikroflóry.

Jak nemoci předcházet

Pro nás ženy je velice důležité dodržovat správnou hygienu – měly bychom učit i naše děti, jak se správně vytřít po použití toalety. Vždy platí zdola nahoru. Nikdy naopak, neboť si lehce můžeme zanést bakterie z konečníku do oblasti pochvy a močové trubice.

Prochladnutí může vznik onemocnění podpořit, ne ho však zapříčinit.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Jaká další preventivní opatření před nemocí bychom měly dodržovat:

 • Nadměrně nepoužívat kosmetické přípravky pro intimní hygienu – narušují přirozené prostředí v pochvě, které nás chrání před množením „zlých“ bakterií.
 • Pravidelný přísun tekutin – 2 litry čisté vody denně.
 • Nezadržujte močení!
 • Jezte brusinky nebo přípravky je obsahující – obsahují přírodní léčivé látky, které napomáhají zánět močových cest potlačit.

Přeji, ať se vám toto nepříjemné onemocnění vyhne a nemusíte se trápit zbytečnou bolestí a polykáním léků.

Radka Çelik

DOPORUČUJEME

1 komentář

 1. Eva

  1.10.2017 at 21:25

  Brusinky, brusinky a zase brusinky!!! Hodně vody a výborný je taky wobenzym. Enzymy mi pomohly zbavit se chronických zánětů.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook