Geloren - kloubní výživa pro psy

Tajemství krásných rtů

3.12.2017
Foto: pixabay.com

Mnozí muži si při prvním kontaktu s ženou všímají především jejích rtů. Vnímají je totiž v abstraktních pojmech i v jejich opravdové kráse. Zkoumají jejich smyslnost, plnost, hebkost, něžnost i přitažlivost. Ženské rty by tedy měly bez jediného slova přitahovat pozornost a vzbuzovat v mužských srdcích vášeň a neklid.

Rty jsou jedna z nejcitlivějších částí lidského těla, neobsahují totiž keratin ani mazové žlázy. Neodvratný vliv na ně mají chlad, teplo, sluneční paprsky i potraviny, které jíme. Proto potřebují, abychom jim dopřáli patřičnou péči.

Co rtům škodí a co jim naopak prospívá?

Není radno si rty okusovat. Může to totiž způsobit mikroskopické trhlinky, díky nimž dovnitř pronikají škodlivé mikroorganizmy, které mohou způsobit zánětlivé procesy rtů.

Pokud máte pocit, že jsou vaše rty suché, v žádném případě je neolizujte. Můžete jim totiž velmi uškodit – budou se nepříjemně loupat. Raději je natřete jelením lojem.

Vaše rty určitě uvítají jemnou masáž s pomocí měkkého zubního kartáčku. Zlepšíte tím krevní oběh a pomůžete něžné kůži, která pokrývá vaše ústa, zbavit se od odumřelých šupinek.

Jak by se měly rty správně líčit?

Téměř všechny ženy (kromě těch, které příroda obdarovala skutečně ideálními rty), by měly používat rtěnku společně se speciální tužkou na rty. Díky tomu budou rty podstatně výraznější. Nesmí se to však přehánět, aby nevypadaly příliš vyumělkovaně. Jestliže máte rty úzké, pečlivě obkreslete konturní tužkou jejich okraje (linie by neměla sahat více, jak 1 milimetr od samého kraje). Pokud máte naopak rty příliš „našpulené,“ obkreslete je linií širokou 1 milimetr směrem dovnitř.

Konturní linie musí být vždy tmavší barvy než samotná rtěnka, avšak odstín rtěnky a konturní tužky by měl být zachován (k růžové rtěnce například nepoužívejte tmavě červenou konturní tužku). Nezapomínejte, že díky tmavým odstínům rtěnky můžete vypadat znatelně starší, než ve skutečnosti jste.

Jestliže používáte dva barevné odstíny rtěnky naráz, nejdříve naneste první vrstvu, jemně vysušte rty ubrouskem a posléze naneste další vrstvu. Tak vám rtěnka na ústech vydrži déle a bude vypadat mnohem přirozeněji.

Ukažte pomocí krásně pěstěných rtů vaši jedinečnou osobnost!

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook