Geloren - kloubní výživa pro psy

Stres a jeho negativní dopady na náš vzhled

11.5.2017
Foto: 123rf.com

Současná doba s sebou přináší široké spektrum problémů, se kterými se každá z nás vypořádává po svém. Ty z nás, které byly od přírody obdarovány flegmatickým charakterem, si z vypjatých situací nedělají hlavu. Hůře na tom jsou jedinci se sklonem k panikaření, se kterými se život v problémových okamžicích rozhodně nemazlí.

Co je to stres?

Stres, který je výplodem dnešní uspěchané doby, má velmi negativní účinky nejenom na naši psychiku, ale i na náš vzhled. Je to v podstatě fyziologická reakce organismu na mimořádně zátěžové situace. Tělo v případě života ohrožujících situací bojuje o přežití tím, že omezí v ten okamžik činnost nepotřebných orgánů, a veškerá energie je přesunuta například do svalů. Jakmile tedy stresový faktor pomine, cítíme na sobě velkou únavu a musíme si odpočinout, aby se naše síly opět vrátily k životu. Proto jsou lidé se zvýšenou náchylností ke stresu mnohem unavenější než lidé, kteří stresu nepodléhají.

Jak se stres odráží na našem zdraví?

V případě, že se dlouhodobě nacházíme ve vybuzeném stavu, velmi rychle se může objevit například nespavost, která v nás může probouzet až pocity šílenství. Jestliže se vám delší dobu daří spát jenom 2-3 hodiny denně, měla byste rozhodně zavítat k psychologovi. Nedostatek spánku a nadbytečný stres se totiž může na vašem duševním zdraví nenávratně podepsat.

Stres může mít dále za následek ztuhlost svalů, zvýšený krevní tlak, který může vyústit až v infarkt a zažívací potíže.

Jak se stres odráží na našem vzhledu?

Kruhy pod očima

Stres nám na tváři například kvůli dlouhodobé nespavosti může vyrýt velmi nehezké kruhy pod očima. Oteklé, temné obrysy kolem našich očí se mohou objevit i v případě nebývalého vyčerpání organismu, protože v takovém případě naše tělo vyžaduje spánek mnohem častěji, než bychom si mohly vzhledem k časové vytíženosti dopřát.

Strnulý, nepříjemný výraz v obličeji

Stres se nám může podepsat i na výrazu v obličeji. Pokud máme dlouhodobé starosti, stres nám může změnit tvář k nepoznání, aniž bychom si to samy uvědomovaly. Dlouhodobá vypjatost náš obličej totiž může určitým způsobem zdeformovat. Pokud chcete být krásná, snažte myslet především optimisticky.

Nezdravá pokožka, posetá pupínky

Ke stresu se často přidružují negativní faktory, jako je například kouření a alkohol. Lidé, kteří se nacházejí ve stresu, totiž rádi unikají do náruče legálních (i nelegálních) závislostí, které mají velmi negativní dopady na náš vzhled. Na obličeji se pak objevují například pupínky, pokožka je zarudlá, mastná a nezdravě opuchlá.

Stresu je potřeba se vyvarovat za jakýchkoliv okolností, na našem životě se totiž může nevratně podepsat. Nenechme stres zvítězit!

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook