Geloren - kloubní výživa pro psy

Staň se módní návrhářkou! Zn.: Ze starého nové

5.6.2017
Foto:  i.pinimg.com

Občas se stane, že nemáme peněz na rozhazování. Kroužíme kolem obchodů jako mlsné kočky a trápíme se tím, že si nemůžeme dopřát nejnovější módní kousky. Nemusíte si však zoufat. S těmito nápady zjistíte, že vytvářet vlastní modely je mnohem lepší!

Ať už pravidelně počítáte dny do příští výplaty, nebo nechcete vypadat jako všichni ostatní, v obou případech je vám vlastní jistá nespokojenost. Proč utrácet své těžce vydělané peníze (navíc s vědomím, že půjčky a nájem se z dobrého slova nezaplatí) za něco, co byste vy sama dokázala možná i o mnoho lépe?

Když se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že moderní ženu není lehké jen tak uspokojit. Kvalita materiálů i střihů je často na hraně nositelnosti (a dobrých mravů).

Proto jsme se rozhodli vás inspirovat!

Uvidíte, že nemusíte pocházet z vrstvy společenské smetánky, abyste mohla vypadat za každých okolností stylově. Také vás výroba vlastních modelů bude mnohem více bavit a po prvních úspěšných pokusech příznivě podpoříte své sebevědomí. A kdo ví – možná se výroba vlastních oděvů stane vaším novým koníčkem, díky kterému budete známá široko daleko!

Ale protože ne každá si hned na začátku troufne na něco komplikovaného, můžete začít u kousků ze své skříně!

Model 1:

Budete potřebovat:

– tílko na ramínka libovolné barvy (ideálně však černé)

– tílko, které už nenosíte

– nůžky

– metr/pravítko

– nit a jehlu

– křídu/špendlíky

Tílko rozložte na rovnou plochu a za pomoci metru určete střed výstřihu (metr umístěte do spodní části podpažního průramku). Střed vyznačte křídou, případně místo zašpendlete. Nyní změřte zhruba 3 cm délky na každém ramínku. Opět udělejte značku. Pak z druhého tílka ustřihněte ramínka, která za pomoci jehly s nití přišijte mezi vámi vyznačené značky.

Model 2:

Budete potřebovat:

– starou dlouhou sukni

– nůžky

– spínací špendlík

– gumičku/nit

– jehlu

– špendlíky

Sukni rozprostřete na rovné ploše a nůžkami vystřihněte pás na boku sukně. Celý pás se snažte ustřihnout souměrně, budete ho ještě potřebovat. Zároveň by vám měla zůstat většina sukně, včetně gumy v pase. Tento kus látky začněte postupně řasit. Pokud se bojíte, že řasení neudržíte, použijte spínací špendlík. Jakmile budete s řasením hotová, sklady přišijte k sobě. Spojte i obě koncové části. Nyní na sebe oblékněte sukni, jako by to byl top bez ramínek. Pak přes hlavu natáhněte pás látky se sklady, který bude suplovat efekt spadlých rukávů. Obě části k sobě přišpendlete a následně zašijte. Upozornění: část pod pažemi ponechte na volno.

Tip: Svoje nové šaty můžete obohatit o pásek nebo o stuhu do pasu.

Model 3:

Budete potřebovat:

– staré tričko

– křídu

– nůžky

– jehlu a nit

– špendlíky

– tkaničku

– pravítko

Na tričko vyznačte obrazec (viz. Video, 4:07). Nyní vyznačenou část vystřihněte nůžkami. Pokud chcete, můžete své tričko zbavit i rukávů. Ústřižky uchovejte.

Nyní vystřihnutý výstřih zajistěte špendlíky. Následně vyznačte místa, ve kterých si přejete vytvořit šněrování. Nastříhejte několik menších výstřižků z již odstřihnutých částí trička, které použijete jako poutka, která na vámi vybraná místa přišijete. Nakonec poutky protáhněte tkaničku.

A co vy? Stanete se módní návrhářkou?

Kateřina Umová

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook