Geloren - kloubní výživa pro psy

Správná zimní péče o ruce a nehty

16.2.2017
Foto: 123rf.com

Nic v zimě netrpí chladem tolik jako kůže, kterou mrazu vystavujeme. Tváře a ruce jsou tedy nejčastějšími oblastmi, na nichž máme po čas zimních měsíců suchou kůži. Jak se ale o suchou kůži na rukou dobře starat, aby byly vaše ruce a nehty stále krásné a netrpěly?

Aby vám kůže na rukou nepraskala, nehty se netřepily a nedělaly se vám záděry, je nutné jim v zimě věnovat mnohem větší péči než v létě. Dodržujte proto naše 4 rady, a budete mít ruce stále krásné a vyživené:

Noste rukavice!

Pokud jste hříšnice a rukavice se vám nosit prostě nechtějí nebo na ně zapomenete, rychle se polepšete! Lepší rada na to, jak si jemnou kůži ochránit před popraskáním prostě neexistuje.

Krém na ruce pouze kvalitní!

Rada, že by se v zimě měl používat krém na ruce, asi nikoho nepřekvapí. Pozastavte se ale nad tím, JAKÝ krém na výživu rukou používáte. V drogérii a bohužel i lékárně často naleznete pouze krémy, které obsahují příliš velké množství parafínu (parafín/parafinum v takových případech bývá uveden ve složení na předních místech). To znamená, že vám tato látka pouze „obalí“ pokožku rukou, udělá na ní kluzkou vrstvu, ucpe póry a vám se zdá, jako by byla pokožka krásně vyživená. Nenechte se napálit lobby kosmetických firem a pořádně si přečtěte složení levnějších krémů na ruce (i mezi nimi se ale mohou najít světlé výjimky!). Co by tedy ten správný krém na ruce měl obsahovat? Výživné oleje, jako je avokádový, mandlový a další oříškové oleje, bambucké máslo a přírodní výtažky z bylinek. Ty dokáží prostoupit hluboko do podkoží a opravdu kůži vyživí.

Domácí zábaly

Pokud se vám nechtějí vyhazovat peníze za kvalitní krém na ruce, který se občas dokáže vyšplhat až k tisíci korun, můžete si například jednou nebo dvakrát týdně vytvořit v pohodlí domova výživný zábal na ruce. K němu budete potřebovat kvalitní olej z avokáda/mandlí/oliv/bodláku/meruněk nebo med. Jednu surovinu nebo i jakýkoliv mix z těchto surovin si můžete nanést na ruce, vložit je do mikrotenových sáčků a následně do froté rukavic. Díky tomuto zábalu se do kůže vsákne větší množství prospěšných látek. Zábal si můžete na rukou nechat působit až hodinu a poté smýt. Po smytí budu vaše ruce jako „znovuzrozené“, vyživené a krásně jemné.

Peeling nejen na nohy

Stejně, jako se staráte o ztvrdlé paty a kůži na chodidlech, starejte se i o své ruce. Pokud už máte zimou kůži na rukou ztvrdlou, namočte je ve vodní lázni a použijte jemný peeling. Tím si obrousíte starou kůži a odumřelé buňky. Obroušená kůže bude jemnější a navíc nachystaná na následnou péči. Díky peelingu rukou bude kůže mnohem lépe absorbovat krém či pěsticí olej.

Máte nějaký zaručený domácí recept na zábal na ruce? Podělte se o něj s námi!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook