Geloren - kloubní výživa pro psy

Spolu, přitom každý sám

8.3.2017
Foto: 123rf.com

Jednou z nejdůležitějších náležitostí ve vztahu je souznít jeden s druhým. Přitom ale nesmíme zapomenout na své původní já. Je potřeba, aby naše MY existovalo také jako JÁ a TY. Jak toho ale docílit a na co si dát pozor?

Naplánovat si čas

Když milujeme jeden druhého, nemusí to nutně znamenat, že veškerý náš čas náleží naší drahé polovičce. Je třeba určit si pravidla a rozložit čas tak, abychom se mohli věnovat jeden druhému, ale přitom nám zbyl prostor i pro sebe samé. Sedněte si někdy v klídku a v pohodě a rozvrhněte si, jak by mohl vypadat váš týden. Tak předejdete i případným hádkám, které mohou nastat, když málo promyslíte společné plány. Pokud jste zrovna vytížená v práci nebo vám váš koníček v příštích dnech sebere více času, naplánujte si více společných akcí příští týden – budete se mít na co těšit.

Záliby

Vztah neznamená vzdávat se věcí, které máme rádi. Neodmyslitelně by k němu měla patřit i tolerance. Ať už máte dlouholetý koníček, nebo se právě v nějaké nové zálibě rozvíjíte, vztah by neměl vaše nadšení ukončit. Každá záliba vyžaduje čas i peníze a neměla byste o to vše přicházet, pokud se tak sama nerozhodnete. Pochopitelné je, pokud se svých zálib vzdáte ze zdravotních důvodů nebo v případě, že nás aktivita příliš časově i fyzicky vyčerpává. Nedovolte, aby vám vztah otočil život naruby a měnil vaše priority.

Nevázat se na druhého

Taková typická situace může nastat, když jsme pozvaní na společný večírek nebo posezení s přáteli. Jsme pozvaní oba, jenže jednomu z nás se nechce. Takže i ten druhý zůstává doma… Přeci sama nepůjdu. Toto řešení není příliš šťastné a ve velké míře vede k tomu, že zůstáváte odkázaná na rozhodnutí svého milého. Proč bychom měly svůj svět řídit podle rozhodnutí druhých? Jestli jste rozhodnutá, že chcete jít, měla byste vzít pěkné oblečení a vyrazit i bez partnera. Pokud se tedy nejedná vyloženě o večírek, kde se dá předpokládat, že všichni budou po dvojicích, a připadala byste si tam navíc. V takových případech je pochopitelné, že se vám samotné nechce.

Day off

Všechny jsme občas unavené a máme všeho plné zuby. Ty chvíle, kdy jsme přetažené a potřebujeme klid a být samy, nebo nám náš milý už leze na nervy… Přesně tehdy, když nás rozčiluje i jeho chroupání u televize, které nám jindy nevadí, je nejvyšší čas dát si chvíli oddych. Rozumně vysvětlete svému drahému, ať vás pro dnešek omluví, a užijte si den podle sebe. Zajděte s kamarádkou na kávu a proberte to všechno s ní nebo se zavřete v pokoji s knížkou či filmem. Všichni občas máme dost a je potřeba udělat si pauzu – přeci nechcete vybouchnout jako tlakový hrnec.

Nezapomínat na sebe

To, že sdílíme s druhým celý svůj svět, ještě neznamená, že se budeme ve všem přizpůsobovat. Nesmíte zapomenout, jaká jste byla, a nechat si vzít sebe samu. Nenechte ze sebe udělat něco, čím ve skutečnosti nejste, jen proto, že on by to tak chtěl. Přizpůsobit se občas není na škodu, ale musíme rozeznat hranice. Aby se nestalo, že z vás nezbude nic a ve vašem těle se objeví nové „já“.

Umíte si ve vztahu vytvořit rovnováhu? Necháváte si volný čas i sama pro sebe?

Jana Holoubková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook