Geloren - kloubní výživa pro psy

Šperky v hlavní roli: Šperkařkou snadno a rychle

27.7.2017
Foto: 123rf.com

Není snad jediná žena na světě, která by neměla ráda šperky. Ať už se jedná o diamantové náušnice nebo pár korálkových náramků, zdobení k našemu pohlaví zkrátka patří. Pojďte se s námi podívat na několik tipů, jak si doma vyrobit luxusní šperky snadno a rychle.

Šperky k dámské módě neodmyslitelně patří. Ať už se jednalo o pravěké ženy, které se zdobily opracovanými úlomky kostí, které zbyly po uvaření mamuta k večeři, nebo o francouzské komtesy, které dávaly skrze šperky průchod své marnivosti, nebo o současné ženy, které doplňky vyjadřují to, kým ve skutečnosti jsou.

Šperky zkrátka napříč stoletími dokreslovaly osobnost svého nositele, případně zdůrazňovaly jeho společenský status. Kdo nosil šperky, byl dostatečně úspěšný a zámožný, aby si je mohl dovolit.

Jejich nespornou výhodou je, že mohou být jak malé a nenápadné, tak velké a nepřehlédnutelné. V tom druhém případě se ale mnohdy stává, že jejich cena stoupá do závratných výšin. To si pak leckterá peněženka dvakrát rozmyslí, zda danou věc skutečně potřebuje, (a to i přesto, že po ní naše srdce velmi touží).

Pojďte se s námi podívat, jak snadno a rychle vytvořit luxusní šperky v pohodlí domova.

Náhrdelník 1:

Budete potřebovat:

 • dva řetízky, jeden kratší, druhý delší (dlouhý tak akorát na váš krk)
 • pinzetu
 • kamínky, krystaly a korálky
 • lepidlo
 • plastovou destičku
 • fixu a nůžky
 • zapínání

Oba řetízky si nachystejte pod sebe. Nyní vezměte průhlednou destičku, na kterou položte spodní hranu delšího řetízku, kterou na ni přilepíte lepidlem. Kratší řetízek položte na spodní hranu destičky. Nyní fixem opatrně vyznačte hrany řetízku na destičku. Řetízek sejměte a odstřihněte spodní okraj destičky, podél vyznačených bodů. Opět položte kratší řetízek na vyznačené místo tak, aby spodní okraj korespondoval se spodní hranou destičky a vyznačte jeho okraj i na vrchní straně. Nyní potřete prostředek destičky lepidlem a pinzetou pokládejte krystaly, kamínky a korálky.

V této fázi nalepte na vyznačený kus destičky kratší z řetízků. Nakonec kleštičkami připevněte na okraje náhrdelníku zapínání.

Náhrdelník 2:

Budete potřebovat:

 • sametovou stuhu libovolné délky (nejkratší však na délku vašeho krku)
 • 24 kroužků (lze použít i ty na klíče)
 • metr

Stuhu položte na rovnou plochu a začněte na ni navlékat kroužky. Začnete tak, že provlečete dva kroužky za sebou na stuhu a jeden z nich otočíte do protisměru tak, aby byly kroužky zaklesnuté v sobě. Nyní vezměte konec stuhy a provlečte ho vnějším obloukem obráceného kroužku (viz video). Nyní obraťte první kroužek přes ten obrácený a pod něj vložte kroužek nový. Nyní vezměte opět konec stužky a provlečte jej skrze nový kroužek a volnou stranu kroužku na něm ležícím. Další kroužek provlečte tak, aby ležel na kroužku třetím, a provlečte způsobem, jaký je zobrazen ve videu. Takto pokračujte do doby, kdy nebudete mít žádný další kroužek k umístění.

Nakonec stuhu zavažte za krkem.

Náhrdelník 3:

Budete potřebovat:

 • umělou kůži
 • několik destiček se zrcadlovým efektem různých velikostí ve vámi požadovaném tvaru
 • řetízek
 • metr
 • tavnou pistoli
 • nůžky a fix

Vezměte destičky a na stole je poskládejte tak, jak byste je chtěla mít rozmístěny na svém náhrdelníku. Podle svého vzoru vystřihněte kousky z umělé kůže – tj. podle vzoru na videu 4 tenké a krátké pásky a 3 širší a delší. Na všech kouscích si nechte cca půlcentimetrovou rezervu, kterou použijete na tvorbu uchycení k řetízku. Tu uděláte tak, že si naměříte pravítkem stejnou vzdálenost od vrchního okraje směrem dolů na všech výstřižcích. Na vyznačené místo kápněte trochu lepidla a okraj přehněte.

Nyní můžete na odstřižky začít lepit předem připravené destičky. Nakonec navlékněte všechny odstřižky na řetízek dle svého schématu.

A co vy? Baví vás výroba šperků?

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook