Geloren - kloubní výživa pro psy

Slavnostní účes: Zn. Do 5 minut

5.11.2017
Foto: 1000hairstyle.com

Podzim už je jednou nohou ze dveří a spolu s blížící se zimou nás čeká období plné plesů a nejrůznějších společenských akcí. Zvládnete se na takovou událost správně připravit?

Známe to asi úplně všechny – šaty máme už dávno vybrané, s líčením si taktéž dokážeme poradit, ale co s vlasy? Mnohdy do poslední chvíle netušíme, jak zkrotit vlny, které trčí do všech stran, nebo jak dodat vlasům ten správný objem, ale zároveň u toho vypadat dostatečně reprezentativně.

Opravdu jen málokterá žena ví, jak si se svými vlasy poradit. Většinou máme pocit, že ty ostatní zvládnou i sebekomplikovanější účesy, které při našich pokusech vypadají buď směšně nebo naprosto katastrofálně. Proto se často raději svěříme do rukou zkušené kadeřnice, po jejíž návštěvě ale bankovní účet pláče ještě hodně dlouho.

My si ovšem myslíme, že alespoň základní účes pro slavnostní událost zvládne s trochou cviku a trpělivosti každá z nás, proto vám přinášíme tip, jak se reprezentativně upravit – během 5 minut.

Tak – a jdeme na to:

Vlasy umyjte, usušte a pročešte tak, aby v nich nevznikaly nevzhledné uzlíky, které by mohly pokazit celkový dojem z upravených vlasů a které by mohly sabotovat jejich pozdější rozplétání. Dále budete potřebovat gumičku. Je úplně na vašem uvážení, zda sáhnete po kadeřnické gumičce, která nebude ve vlasech téměř vidět, nebo po té klasické, kterou máte doma v koupelně. Určitě ale platí, že ve druhém případě by se nemělo jednat o jakkoliv poškozenou a nereprezentativní gumičku. Dále budete potřebovat několik klasických pinetek.

Začněte tak, že vlasy z ramen přesunete na záda a za pomoci gumičky vytvoříte středně posazený culík. Abyste vlasům dodala optický objem, část jich nad gumičkou lehce potáhněte ven. Nyní vezměte kousek gumičky a přetáhněte přes část vlasů pod gumičkou (viz 1:33). Zastavte se zhruba v polovině délky, díky čemuž získáte základ pro svůj drdol. Zbytek vlasů obmotejte kolem gumičky.

Vezměte drdol do obou rukou a v části vlasů nad gumičkou vytvořte otvor, kterým celý drdol prostrčíte. Drdol by vám měl nyní sedět ve vnitřní kapse z vlasů (viz. 2:16).

Nakonec vezměte pinetky a drdol připevněte k hlavě. Vůbec se nemusíte bát použít pinetek o něco více, než jste normálně zvyklá.

Pokud chcete dodat objem i samotnému drdolu, vlasy můžete jemně potáhnout směrem z drdolu ven stejně, jako jsme to již udělala v části s culíkem.

Nakonec vlasy přestříkejte sprejem na vlasy, abyste se ujistila, že účes vydrží celý večer.

Pokud si přejete tento základní účes nějak ozvláštnit, můžete do vlasů přidat umělou květinu či ozdobnou sponu.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook