Geloren - kloubní výživa pro psy

Sedm tipů pro krásné vlasy

18.2.2015
Foto: 123rf.com

Pečujete o své vlasy pečlivě, věnujete se jim každý den a stále nejsou dostatečně krásné? Přinášíme vám několik tipů, jak mít konečně hřívu jako z reklamy. Jen vlasy, které jsou opečovávané a zdravé, vypadají opravdu přitažlivě. Tato péče se vám vyplatí, protože zdravé vlasy potřebují pouze minimum úprav.

Zacházejte opatrně se šamponem i kondicionérem. Je vhodnější si oba přípravky rozředit do kelímku s vodou. Lépe se pak používají a snáze rozetřou po celé délce vlasů. Kondicionér nanášejte jen po délce vlasů a na konečky, vynechejte pokožku hlavy.

Vlasy omývejte vodou, která má teplotu „tak akorát“, tedy ani studená ani příliš teplá. Zbytky šampónu i kondicionéru důkladně smyjte, na závěr opláchněte vlasy studenou vodou, která povrch vlasu uzavře a redukuje tvorbu mazu.

Vlasy po umytí nevysušujte ručníkem, vodu jen opatrně vymačkejte. Protože jsou vlhké vlasy citlivé, nekartáčujte je, můžete je jen jemně pročesat řídkým hřebenem.

Sušit vlasy horkým vzduchem není úplně vhodné. Horký vzduch vlhké vlasy ničí. Pokud na fénování přesto trváte, dosušte je jen mírným teplým vzduchem ze vzdálenosti alespoň 15 cm. Fénujte od kořínků ke konečkům. Před sušením ale naneste do vlasů ochranný přípravek.

Po každém mytí používejte kondicionér, který okyselí „pH“ vlasů. Ty jsou pak hladké a lesklé.

Také barva vlasů ovlivňuje celkový vzhled. Čím je barva tmavší, tím více se vlasy lesknou. Jestliže si vlasy barvíte, používejte přípravky, které barvu vlasů oživují. Dobrým řešením je také tónování. Nezapomeňte barvu pravidelně obnovovat. Odrostlé vlasy nevypadají zdravě ani pěkně.

Vhodné jsou také různé výživné masky, které byste měly používat alespoň jedenkrát týdně. Mnoho z nich si můžete vyrobit i doma z přírodních surovin. Masku také vždy pečlivě vymyjte, pokud ve vlasech zůstanou zbytky, hodně se mastí.

Péče o vlasy není náročná a nemusí vás ani finančně zruinovat. Důležitá je hlavně pravidelnost. Pokud se o svou hřívu budete starat pravidelně a s láskou, budete brzy odměněny krásnými, zdravými a lesklými vlasy, za kterými se rád otočí nejeden muž.

Martina Mádlová

 

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook