Geloren - kloubní výživa pro psy

S nikým se nesetkáváte náhodně

12.11.2017
Foto: 123rf.com

Ve svém životě se setkáváme s velkým množství lidí, ovšem žádná tato setkání nejsou náhodná. Říká se, že každý člověk, kterého v životě potkáte, má ve vašem životě své místo. Co se od druhých můžete naučit a co si vzít z těchto setkání?

Obohacující setkání

Každé setkání vás může obohatit. S druhými lidmi rosteme a učíme se od nich spoustu důležitých věcí, které můžeme následně uplatnit v životě. Švédský režisér a spisovatel Kay Pollak, autor knihy Žádná setkání nejsou náhodná, dokonce říká, že každý člověk, kterého v životě potkáte, je posel. Každý by měl přinášet poselství, která vám mohou změnit život.

Jak nás ovlivňují ostatní

Mezilidské vztahy jsou jednou z nejtěžších disciplín, které se učíme celý život. Když potkáte nepříjemného člověka, který je protivný, sprostý nebo se k vám chová jinak zle, věřte, že vás má něco naučit. Takový člověk vám může nastavovat zrcadlo, abyste pochopili, co děláte třeba vy sami špatně. Zároveň své problémy často přenášíme na ostatní a pokud nás něco trápí, chováme se k ostatním nepříjemně. V takových situacích pak přijde stopka v podobě setkání s někým, kdo nám toto chování vrací.

Všechno je, jak má být

Možná se vám tato věta může zdát příliš banální, ale věřte, že všechno je opravdu tak, jak má být. Každá akce v našem životě má také reakci. Všechno, co se děje, má nějaký smysl. A to stejné platí také o setkáních. Někdy můžete také přijít na to, že dané setkání nebylo náhodné, až po nějaké době.

Setkání si užijte

Napadlo vás někdy, že jednou z věcí, kterou můžete druhým darovat, je váš čas a úsměv? Tyto věci nic nestojí a budete příjemně překvapeni, jak se vám to vrátí zpět. Ať už novými kamarády nebo třeba nalezením životního partnera. Nebojte se mluvit i s cizími lidmi. Pokud vás někdo osloví, věnujte mu chvilku svého času, a uvidíte, že takové „náhodné“ setkání může být legrace.

Změňte myšlení

Tato setkání jsou v životě důležitá také proto, že vám změní myšlení. Najednou začnete vnímat mnohem víc věcí, dokážete si užít chvilku třeba jen v parku nebo v přírodě, kdy se na okamžik zastavíte a jen vnímáte svět kolem sebe. Zpočátku se vám to může zdát těžké, ale pokud se tomuto otevřete, uvidíte, jak se váš život od základu promění.

Jak to všechno je                           

Všechny vztahy začínají vlastně takovým zdánlivě náhodným setkáním. Svou spřízněnou duši můžete potkat i tam, kde ji nečekáte, a nikdy nevíte, kdo se zamiluje do vašeho úsměvu, pohledu nebo povídání. Zamyslete se nad tím, jak jste své blízké poznali a které setkání bylo pro vás v životě to nejdůležitější. Možná sami přijdete na to, že nic v životě se neděje náhodně a že opravdu všechno dává smysl. Jen je někdy zapotřebí ten smysl hledat a najít.

Už jste někdy potkali někoho a měli pocit, že to není jen tak náhodou?

Michaela Michalíková

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook