Geloren - kloubní výživa pro psy

Rychlá pomoc do domácnosti – co jste určitě nevěděli!

3.11.2015
Foto: 123rf.com

Už se vám stalo, že vás v domácnosti něco opravdu nemile překvapilo? Potřebujete rychle opravit díru ve zdi po vypadlém hřebíku a nemáte sádru? Nechcete mít v zimě zničené boty? A potřebujete odstranit malůvky fixou na všemožném povrchu? Nezoufejte, přinášíme vám užitečné rady do domácnosti. Mnohé z nich vás určitě překvapí!

Jak rozmotat řetízky

Už se vám také někdy stalo, že jste řetízky uložili do šperkovnice, kde se vám nešikovně zamotaly? Nebo se vám na řetízku vytvořil uzel, který ne a ne povolit? Pomůže vám obyčejný olej. Trochu ho na uzel nebo zamotané řetízky kápněte a chvilku počkejte. Za okamžik uzel lehce rozvážete a řetízky půjdou snadno rozmotat.

Pomoc pro deštník

Stává se vám někdy, že se vám deštník velmi rychle poničí a že voda z něj cáká přímo na vás? Aby deštník déle vydržel a lépe vás chránil před deštěm, nastříkejte jej lakem na vlasy a nechte zaschnout. Látka deštníku ztratí poréznost a bude jakoby impregnovaná.

Bezpečné zatloukání hřebíků

Pokud máte obavy, že se při zatloukání hřebíku zraníte, použijte obyčejný hřeben. Hřebík zasuňte mezi zoubky a držte za rukojeť. Pak už přitloukejte zcela bez obav o svůj palec či ukazováček.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Zničené boty v zimě

Posypová sůl, se kterou se v zimě hojně setkáváme, výrazně ničí boty. Sůl boty rozleptává a zanechává na nich nevzhledné mapy. Snadno a rychle ji odstraníte tak, že boty otřete hadříkem namočeným do octa. Zápach octa za chvíli také zmizí.

Rostliny jako nové

Všechny pokojové rostliny získají nádherný zdravý lesk, pokud je ošetříte svařeným mlékem. Do něj namočte měkký hadřík, kterým každý list jednotlivě otřete. Zároveň se tím samozřejmě zbavíte prachu, který se pak na rostliny bude usazovat v menší míře.

Jak vyčistit stříbro

Zčernalé příbory nebo šperky se dají opravdu snadno vyčistit. Stačí, když na dno dostatečně velkého hrnce dáte alobal a na něj položíte vše, co potřebujete vyčistit. Potom do hrnce nalijte vařící vodu a přidejte hrstku soli. Nechte všechny předněty namočené, dokud neuvidíte, že jsou čisté.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Sůl na svíčky

Než zapálíte knot, nejprve svíčky vložte na několik hodin do hodně osolené vody. Potom je nechte oschnout, neotírat! Po takové úpravě z nich nebude kapat vosk. A pokud navíc rozehřátý vosk okolo knotu na hořící svíčce posolíte, vydrží svítit dvakrát tak dlouho.

Poškrábané DVD a CD

Pokud jsou vaše CD nebo DVD poškrábané, nenačítají se nebo přeskakují, zkuste nanést na jemný vlhký hadřík malé množství zubní pasty. Asi o velikosti malého hrášku. Tím CD nebo DVD vyleštěte, opatrně utřete čistým vlhkým hadrem a nechte usušit, pak teprve zkuste vložit do přehrávače a už si jen užívejte příjemný poslech.

Jak se zbavit nápisů fixou nebo zvýrazňovačem

Nápisy provedené fixou nebo zvýrazňovačem jdou opravdu špatně odstranit. Jak je ale dostat z krabiček na potraviny do mrazáku nebo popsaného stolu? Na všechny materiály, jako jsou linolea, keramika, porcelán, plasty, sklo i kov, vám pomůže deodorant ve spreji. Stačí jej nastříkat na skvrnu a ta se sama po chvíli rozpustí. Potom stačí umýt proudem vody nebo otřít navlhčeným hadříkem.

Když přelijete rostliny

Někdy se opravdu stane, že rostlinu nechtěně přelijete. Ihned ji vyjměte s hlínou z květináče. Kořeny zabalte do dobře savého papíru a odneste ji na teplé, ale neslunné místo. Papír několikrát kontrolujte a vyměňujte. Jakmile papír přestane vlhnout, můžete rostlinu přesadit do nového květináče a nějakou dobu zalévat méně.

Díra ve zdi

Po vytaženém hřebíku zůstane mnohdy ve zdi nevzhledná díra. Když nemáte čas na rozdělávání sádry nebo ji doma ani nemáte, zkuste zeď opravit pomocí papírového kapesníku. Utrhněte malý kousek, zmačkejte přibližně do velikosti díry a strčte dovnitř. Přečnívající části odtrhněte. Pak papír navlhčete vodou a opatrně zatlučte kladívkem. Při běžném pohledu si porušené zdi nikdo nevšimne.

Hodí se vám některá z těchto rad a pomohla vám? Klidně se s námi podělte i o svoje zkušenosti, rady a tipy do domácnosti.

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook