Geloren - kloubní výživa pro psy

Roztřepené konečky? Díky horkým nůžkám se s nimi můžete rozloučit!

14.2.2016
Zdravé vlasy

Trápí vás časté třepení konečků vlasů? Vyzkoušela jste snad už všechny masky na vlasy nebo regenerační oleje a stále nad roztřepenými konečky nemůžete vyzrát? Získejte krásné zdravé vlasy, které budou mít navíc oslnivý lesk a působivý objem, díky horkým nůžkám. Stříhání Thermocut je vhodné pro všechny typy vlasů i účesů a jeho efekt je vidět již po první návštěvě kadeřníka.

Jak funguje stříhání horkými nůžkami? Používají se úplně stejně jako běžné kadeřnické nůžky, jejich čepele jsou ale zahřáty na vysokou teplotu, kterou si můžete nastavit v závislosti na kvalitě vlasů. Horké ostří při stříhání zataví konečky vlasů, a předchází tak jejich třepení. Z vlasů se navíc nevytrácejí důležité proteiny a dochází k jejich přirozené regeneraci, proto jsou zdravější a hebčí na dotek.

Přirozená ochrana vlasů                 

„Uvnitř každého vlasu se nachází pojivo, které vlasu dodává přirozenou vlhkost, výživné látky a zaplňuje otvory vláken od kořene až ke konečku. Když vlasy vyrůstají z kůže, jsou jejich konečky uzavřené, vlasy jsou elastické a lesklé, mají optimální objem a jsou chráněny proti škodlivým vlivům, jako jsou UV záření, znečištění vzduchu, změny teplot, chemické přípravky nebo například mechanické ošetřování. To všechno vlasy poškozuje. Při klasickém stříhání vlasů zůstávají konečky otevřené a multiaktivní pojivo vlasu vysychá. Pokud jsou vlasy bez ochrany vystaveny škodlivým vlivům, ztrácí lesk, objem a pružnost,“ vysvětluje majitelka kadeřnického salonu Kid & Cut Kometka  Jana Brabencová.

Horké střihy oživí vlasy po trvalé nebo barvení

Jemné vlasy získají objem a lámavé nebo poškozené vlasy jsou zregenerovány. Tento střih také dodává pružnost vlasům po trvalé. Horké nůžky jsou vhodné i pro chemicky barvené nebo jinak zničené vlasy, v takovém případě se jejich teplota nastaví na minimum. Teplota nůžek se dá nastavit od 110 až po 170 °C. Záleží na kvalitě, struktuře a typu vlasů.

Bezpečné a vhodné i pro děti

Holčička

Foto: 123rf.com

Při prvním použití horkých nůžek může zákazník očekávat uzdravení až 60 % vlasů. Největší efekt má však tento způsob stříhání při pravidelném opakování. K přehřátí nebo dokonce spálení vlasů podle Jany Brabencové nikdy nedojde. „Teplota horkých nůžek je nastavena dle typu vlasu a jejich přehřátí je automaticky regulováno sensorem, takže teplota zůstává konstantní. Pro představu – vysoušeč vlasů produkuje srovnatelné teplo jako horké nůžky a kulma nebo žehlička na vlasy dokonce větší,“ říká majitelka salonu. Stejně tak nehrozí, že by zákazník dostal elektrický šok. Rukojeť i ostří nůžek jsou vyrobeny z dobře izolovaného materiálu, nůžky navíc pracují s velmi nízkým napětím. Riziko elektrického šoku je tím pádem vyloučeno. Zastřihávání konečků pomocí horkých nůžek je vhodné i pro dětské nebo velmi jemné vlasy.

Máte potíže s roztřepenými konečky? Znáte tuto metodu? Máte s ní nějaké zkušenosti?

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook