Geloren - kloubní výživa pro psy

Rozlučte se s knírkem! Přenechejte ho mužům

14.8.2017
Foto: 123rf.com

Knírek. Drobné chloupky na obličeji, které mohou být nad horním rtem tmavší než jinde. Zatímco muži si ten svůj pěstují s láskou, ženy by se ho nejraději zbavily jednou provždy. Naštěstí nic není nemožné a dnes existuje řada způsobů, jak svůj knírek odstranit buď opticky, nebo reálně. A dokonce i natrvalo.

Odbarvení      

Odbarvením se knírku sice nezbavíte doopravdy, ale i tak dokáže šikovná kosmetička s vaším problémem hotové zázraky. Po jejím zásahu chloupky zesvětlí a opticky zmizí. Pro koho je tato metoda vhodná? Zejména pro tmavovlásky, které mají také tmavší chloupky, a tím pádem i viditelnější knírek. Ačkoliv je odbarvování zcela bezbolestné, má své nevýhody. Nezabrání totiž usazování make-upu a pudru na chloupcích, což může knírek zvýrazňovat.

Pinzeta nebo nit

Jestli vás trápí pouze malé množství chloupků, můžete je jednoduše vytrhat pinzetou. Tato varianta je také vhodná pro ženy, které mají chloupky v obličeji vesměs světlé, ale mezi nimi „straší“ pár tmavších exemplářů. K depilaci je možné použít i obyčejnou nit, chce to jen trochu cviku. Výhody jsou jasné – odstranění chloupků nití je rychlé, v podstatě zdarma a obejde se bez zásahu chemie. Podívejte se na videonávod.

Vosk nebo cukrová pasta

Jednu z těch jednodušších metod zvládne každá žena sama doma. Stačí v drogerii koupit vosk na odstraňování chloupků, případně voskové pásky. Samotná epilace může být trochu bolestivá a občas se objeví vyrážka, i když ne na dlouho. Nevýhodou je, že chloupky okamžitě začínají dorůstat, a efekt proto není příliš dlouhodobý. Kvalitní voskové pásky nabízí například značky Veet nebo Balea. Podobně funguje cukrová pasta, která je naopak trochu bolestivá při nanášení a šetrnější při vytrhávání. Více o obou způsobech v tomto článku: http://kralovstvizen.cz/depilace-voskem-nebo-pastou/

Depilační krémy

Podobnou službu jako vosk nabízí i různé depilační krémy, jako bonus se ale nemusíte bát bolestivého vytrhávání. Jak to funguje? Nanesete krém na místo, kde se chcete chloupků zbavit, a chvilku počkáte. Poté jednoduše setřete krém z obličeje i s chloupky. K tomu účelu bývá přibalená speciální stěrka nebo stačí použít vlhký hadřík. Metoda je to vskutku rychlá a jednoduchá, problémem může být agresivní chemické složení některých krémů. Radši si vyzkoušejte na méně nápadném místě, zda se u vás nedostaví alergická reakce. Jestli vám na první pokus krém neodstranil všechny chloupky, neprodlužujte dobu působení nad doporučenou hranici, ale raději krém naneste po nějakém čase znovu.

Laser jako konečné řešení

Zbavit se knírku jednou provždy? S laserovými paprsky žádný problém. Cena je sice mnohem vyšší než u předchozích metod (jedno sezení se pohybuje v cenách od 1000 Kč), ale výsledek je skutečně trvalý. Laser totiž nenávratně zničí váčky v kůži, ze kterých chloupky rostou. Pro úplné odstranění je zapotřebí absolvovat několik sezení, nejčastěji se udává šest až osm. První sezení může být trochu bolestivé a celá procedura trvá nejméně půl roku, mezi sezeními musí být alespoň měsíc pauza. Jestli chcete ušetřit, zkuste se podívat na slevové portály.

Babská rada nad zlato

Nechtěné chloupky trápily ženy dávno před vynálezem laseru, tak se není čemu divit, že se jich zkoušely zbavit všemi možnými způsoby. Existují proto různé babské rady, jak s knírky zatočit. Pro ztenčení a prořídnutí obličejových chloupků můžete použít následující recept. Budete potřebovat polévkovou lžíci uvařené ovesné kaše, dvě lžíce medu a dvě lžíce čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Vše rozmixujte a naneste směs na místa, kde se chcete zbavit chloupků. Po patnácti minutách smyjte vlažnou vodou a pokožku ošetřete hydratačním krémem. Opakujte dvakrát nebo třikrát týdně a už po měsíci by se měly začít dostavovat výsledky.

A co vy, jste připravená rozloučit se s knírkem? Kterou metodu využíváte?

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook